Як на комбінаті «Запоріжсталь» працює управління охорони навколишнього середовища
59 років тому на комбінаті «Запоріжсталь» з’явилася лабораторія охорони навколишнього середовища. Зараз це управління охорони навколишнього середовища. На честь дня народження управління його начальник Інна Холіна розповіла та показала, як на підприємстві контролюють роботу очисних споруд у повній відповідності до природоохоронних норм.
— Для металургії дуже важливо контролювати і дотримуватися вимог природоохоронного законодавства. Саме цим і займається наше управління. Ми оцінюємо стан викидів, кількість відходів. На підставі цього платимо екологічний податок. Екологічний напрям для нас дуже важливий. З 2012 року комбінат інвестував в екологічну модернізацію понад 15 млрд грн, — розповіла Інна Холіна. — Знижуючи вплив на навколишнє середовище, комбінат «Запоріжсталь» робить свій внесок у зниження техногенного навантаження на довкілля. Основні напрями — це контроль стану викидів в атмосферу, водні об’єкти, контроль поводження з відходами. Також у нас є оцінка промислової гігієни праці на робочих місцях — відповідність і невідповідність стану робочих місць, віднесення професії до списків. Це теж важливий напрямок для працівників підприємства.
Оцінку викидів в атмосферу на комбінаті проводять щодня. ПАТ «Запоріжсталь» першим з промислових підприємств Запоріжжя розпочав передавати дані онлайн-моніторингу викидів у відкритий доступ.
Нагадаємо, систему екологічного моніторингу викидів «Запоріжсталь» впроваджує в рамках комплексної програми екологічної трансформації виробництва – всі модернізовані об`єкти підприємства оснащені датчиками контролю на джерелах викидів.
Система моніторингу відображає роботу технологічних газоочисток всіх шести агломашин, а також аспірації хвостових частин агломашин. Під контролем також робота аспірацій ливарних дворів і шихтоподачі доменних печей № 3 і 4.
— Наше керівництво прагне встановлювати сучасне обладнання, що відповідає європейським вимогам. Обладнання аглофабрики і доменного цеху устатковано рукавними фільтрами, які дозволяють ефективно очистити відходящі гази. При цьому вловлений пил повертається назад у виробництво, — розповіла Інна Холіна.
Скиди вод в річку Дніпро перевіряють у відділі дослідження водного басейну на сучасному обладнанні. Співробітники лабораторії кажуть: перевищень норм за останні роки у них не було жодного разу.
— Ми проводимо щоденний моніторинг наших випусків в річку Дніпро. Робимо аналізи по 27 інгредієнтам. Це аміак, азот амонійний, нітрити, залізо та інші. У цьому нам допомагає сучасне обладнання яке до нас нещодавно надійшло, — розповіла лаборант хімічного аналізу у відділі дослідження водного басейну Інна Король.
Регулярно перевіряють і викиди у атмосферу: відбирають проби на газоочисних установках, потім зважують їх і розраховують різні параметри.
— Ми здійснюємо постійний контроль щодо дотримання нормативів викидів усіх джерел комбінату. Це визначається в різних точках по газоочисному обладнанню. Ми визначаємо концентрацію забруднюючої речовини, а також викидів від обладнання, яке використовує паливо. Кожного дня проводимо лабораторно-інструментальні вимірювання, тому знаємо, як працюють газоочистки. Бачимо це в пробах. За українським законодавством норматив викидів не повинен перевищувати 50 мг на метр кубічний, але наше обладнання показує результати європейських нормативів – до 20 мг, — розповіла інженер відділу досліджень повітряного басейну Ксенія Ніколаєнко.
Ще один важливий напрямок, яким займається управління охорони навколишнього середовища — дослідження умов роботи співробітників. Фахівці відділу досліджень промислової санітарії та вентиляції регулярно заміряють рівень шуму, вібрації, освітленість робочих місць. На підставі цих досліджень проводяться заходи щодо поліпшення умов праці. Також працівники отримують різні доплати.
— Перевірки проводимо в кожній точці кілька разів на місяць. Контролюємо санітарно-гігієнічний стан умов праці на робочих місцях.
Від нашої роботи залежить поліпшення умов праці на виробництві. Ми робимо заміри шкідливих виробничих факторів на робочих місцях та формуємо обов’язкові для виконання приписи, на їх основі розробляємо заходи щодо поліпшення умов праці. Також ми проводимо атестацію робочих місць на отримання пільг і компенсацій для тих працівників, які це мають отримувати за законом, — розповів виконуючий обов’язки начальника відділу досліджень промислової санітарії та вентиляції Сергій Тарасенко.
Нагадуємо, що на комбінаті «Запоріжсталь» системно проводять модернізацію виробництва. Комбінат вже направив на екомодернізацію більше 15 млрд гривень. Була проведена екологічна реконструкція доменних печей з установкою сучасних аспіраційних систем ливарних дворів і бункерної естакади, побудована єдина в Україні лінія солянокислотного травлення в ЦХП, введений в експлуатацію комплекс повернення промислово-зливових стоків, а також проведена модернізація аглофабрики.
Читайте також: Працівники запорізького підприємства організували своє робоче місце за японською системою
Сообщение Як на великому запорізькому підприємстві контролюють викиди у атмосферне повітря та річку Дніпро появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/yak-na-velikomu-zaporizkomu-pidpriyemstvi-kontrolyuyut-vikidi-u-atmosferne-povitrya-ta-richku-dnipro
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook