Як на Запоріжжі борються зі стихійною торгівлею

За повідомленням міськради, інспектори КП «Муніципальна варта» систематично перевіряють дотримання вимог законодавства у сфері благоустрою. Особливу увагу приділяють стихійній торгівлі. Рейди місцями несанкціонованого продажу проводять регулярно і в усіх районах міста.

Чергова перевірка відбулась вчора, у День Конституції України, по вулиці Чарівній – одній з головних вулиць Шевченківського району, яка з’єднує 1-й, 2-1 і 3-й мікрорайони. Можна сказати, що цей рейд був нетиповий, адже в інспекторів майже не було претензій до торгівців.

Коли ми рік тому починали перевіряти дозвільні документи на вуличну торгівлю на цій локації, то часто доводилося складати на підприємців адмінпротоколи за ст. 152 КУпАП. Проте паралельно «Муніципальна варта» вела й роз’яснювальну роботу. Люди не розуміли, які документи потрібні і де їх оформити, щоб торгувати вільно. Згодом дрібні підприємці почули місцеву владу і організували свою торгівлю як слід. Звичайно, «стихійна» торгівля трапляється, але як правило це літні люди зі своїм урожаєм з дачних ділянок, – розповіла старший інспектор відділу охорони громадського порядку КП «Муніципальна варта» Ганна Кондрус.

Як відзначила Ганна Кондрус, більш дисциплінованими стали вуличні торгівці не тільки Шевченківського району, а й Заводського – біля 90% підприємців там мають дозвільні документи.

Проте все ще фіксуються антирекорди за кількістю виписаних протоколів на підприємців Дніпровського району (Осипенківський мікрорайон, вул. Щаслива/Дудикіна).

ВАЖЛИВО!

Нагадаємо, сума штрафів за статтею 152 КУпАП варіюється на громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів, це 340 грн – 1360 грн; на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів, тобто в межах 850 грн -1700 грн. Розмір стягнення визначає адміністративна комісія.

Інспектори КП «Муніципальна варта» щодень патрулюють вулиці міста у кожному з районів. Окрім рейдів проти «стихійної» торгівлі, слідкують за громадським порядком у місті, за своєчасним прибиранням територій, зокрема покосом карантинних рослин. В тому числі реагують на скарги, котрі надходять як письмово, так і до контакт-центру «15-80».

Сообщение Як на Запоріжжі борються зі стихійною торгівлею появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top