Як навчаються школярі Запоріжжя в укриттях на прикладі гімназії (ВІДЕО)

Питання змішаного формату  навчального процесу в Запоріжжі викликало багато питань та занепокоєння серед населення. Ключовим є питання безпеки у школах. Вчора на прикладі одного з навчальних закладів Запоріжжя, гімназії, показали умови навчання дітей. 

У школах Запоріжжя навчатимуться влітку: названо місяць

У цій гімназії діти навчаються безпосередньо в укритті, тому під час тривог та у спокійний час діти знаходяться саме там. Це виключає необхідність переміщення в укриття при оголошенні повітряної тривоги. 

Відомо, що змішаний формат навчання організовується за згодою батьків. На прикладі цієї гімназії, близько 50% батьків усіх учнів виявили бажання відвідувати навчальний заклад. Зараз у Запоріжжі організовано змішаний формат навчання у 24 навчальних закладах, проте в перспективі планують збільшити цю кількість. 

Черкасов Костянтин Сергійович, головний спеціаліст відділу планування управління з питань попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Запорізької міської ради поділився інформацією щодо організації навчального процесу.

Черкасов Костянтин

«Районними комісіями Запоріжжя було визначено 24 навчальних заклади, у яких з 1 квітня 2024 року починають навчання у змішаній формі навчання. Ці заклади під час освітнього процесу виключені з переліку захисних споруд. Це означає, що під час освітнього процесу інші люди не можуть користуватися укриттями шкіл.  Проте одночасно поруч із такими школами обовʼязково є альтернативні укриття. Перелік укриттів можна переглянути на сайті міськради. 

Ініціатива змішаного формату навчання запроваджена з метою організації навчального процесу без переривання. Це допомагає забезпечити якісніший рівень отримання знань школярами. 

Під час навчання ніхто не може знаходитися в укриттях шкіл. Проте, орієнтовно після 17 години інші мешканці міста також можуть користуватися цими укриттями. Альтернативні укриття, які доступні поруч зі школами, вже готові до відвідування та вони є найпростішими. Вони працюватимуть цілодобово. Деякі з цих укриттів розташовані в житлових будинках.

Начальник Центрального відділу освіти департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Вікторія Кінебас зазначила:

Вікторія Кінебас

«Кількість дітей, які бажають відвідувати навчальні заклади, постійно змінюється. Кожен заклад самостійно обирає формат організації очного процесу навчання. Це залежить також від місткості укриття, виявлення бажання з боку батьків. Кожен заклад освіти визначає самостійно, які класи виходять у визначений день на заняття. Сьогодні відпрацьовується питання про те, що більша кількість закладів зможуть перейти на змішану форму навчання».

За її словами, постійно ведеться моніторинг ініціатив з боку батьків, розраховують потенційні потреби. Саме з урахуванням цих показників визначають, скільки закладів необхідно для покриття потреб. На рішеннях педагогічних рад визначають можливість переходу на змішану форму. 

Перші два тижня такого формату показали, що і діти, і вчителі дуже зраділи  відновленню навчання за партами. Були групи дітей, які за цей період ні разу не були в школі. Комунікація між дітьми має бути, і вона саме зараз відбувається, — резюмувала Кінебас.

Директор гімназії Закутна Ілона Олександрівна поділилася своїм баченням:

Закутна Ілона

Для організації формату змішаного режиму ми спочатку проводили бесіди з батьками. Це був запит батьків насамперед зокрема для початкової школи, оскільки безпосередньо запит йде від наймолодших школярів. Якщо ми візьмемо у відсотковому відношенні, 50% зараз навчаються дистанційно, 50% — очно. Учні початкової школи в нашому закладі ходять до школи щодня. Учні середньої ланки відвідують заклад у «підвісну» зміну. Вони очно відвідують заняття з математики, української мови, фізики, частково хімії. Ці предмети визначаються за запитами дітей і батьків. У старшої школи більший запит на індивідуальні консультації, адже велика частка школярів знаходиться закордоном. 

Щодо функціонування укриття, згідно постанови Кабінету міністрів, інші люди не можуть знаходитися в укритті під час перебування там школярів. Але, людський фактор передбачає, що ми приймаємо людей під час обстрілів міста. Ми організовуємо таким чином, що діти знаходяться окремо в безпеці. Додатково у нас є приміщення, де передбачені дві стіни. Там також можуть знаходитися мешканці в безпеці. Зараз якнайважливіше зберегти людське життя. Про це розповіла директорка.

Нагадаємо, як раніше повідомляв голова військової адміністрації Запорізької області Іван Федоров, на облаштування безпечних сховищ в закладах середньої освіти Запорізької області очікується виділення рекордної суми в 500 мільйонів гривень. Наразі лише 50 шкіл повноцінно обладнані укриттями. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/yak-navchayutsya-shkolyari-zaporizhzhya-v-ukrittyah-na-prikladi-gimnaziyi-video/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top