Як облаштувати квартиру для роботи без світла: поради від українського айтішника

В умовах частих та тривалих відключень електрики в Україні, багато людей замислюються над встановленням систем резервного живлення в своїх квартирах. IT-спеціаліст Федір Савко, який працює вдома і потребує постійного доступу до Інтернету, поділився власним досвідом створення ефективного резервного живлення для своєї квартири.

Федір радить підключити оптоволоконний інтернет, що забезпечує надійний зв’язок навіть під час відсутності електрики. Для забезпечення безперебійної роботи комп’ютера та іншої техніки він придбав комплект резервного живлення, вартість якого складає близько 12 тисяч гривень.

До комплекту входять:

  • Гелевий автомобільний акумулятор (АКБ) – 5-6 тисяч гривень;
  • Інвертор – 3-4 тисячі гривень;
  • Зарядний пристрій для акумулятора – 700-800 гривень;
  • Додаткові клеми – 250 гривень;
  • Трипозиційний перемикач для встановлення у щиток – 500 гривень;
  • Багатожильний кабель 3х2,5 – 50 гривень за метр.

Завдяки цьому комплекту, Федір може використовувати до 2 кВт енергії під час відключення світла протягом до 8 годин. Він підкреслив, що у його квартирі постійно працює холодильник, заряджаються ноутбук та телефони. Також, при необхідності, можна використовувати індукційну плиту, проте Федір радить мінімізувати її використання, щоб не виснажувати акумулятор.

У разі триваліших відключень електрики можна придбати додатковий акумулятор, що дозволить ще більше продовжити автономний режим роботи.

Підписуйтесь на Акцент в

Share this post

нет
scroll to top