Як оскаржити результати податкової перевірки

Планові чи позапланові перевірки суб’єктів господарювання податковими органами можуть закінчитися врученням акту або довідки про результати роботи комісії. Довідка видається платнику податків при відсутності порушень податкового законодавства, а акт у разі їх виявлення. Як саме проходить процедура оскарження рішень фіскальної служби, варто знати кожному платнику податків.

Підстави для оскарження акту податкової перевірки

Впродовж 10 днів з моменту отримання підприємством акту про недотримання вимог стосовно правильності нарахувань податкових зборів чи їх несплати платник отримає податкове повідомлення-рішення (ППР). В цьому документі будуть вказані порушення, які ним допущені, та прописана сума штрафу за них.

Оскарження податкової перевірки може застосовуватися саме до ППР, а не акту перевірки, бо він не зобов’язує підприємство до якихось дій. На цьому етапі необхідне залучення до суперечки кваліфікованих адвокатів, які допоможуть бізнесу відстояти свої права та скасувати рішення фіскальних органів.

Підставами для оскарження ППР може бути:

порушення порядку надання чи невідповідність форми складання ППР або акту;здійснення перевірки особами, які не мають на це повноважень;ігнорування документації підприємства, яка спростовує неправомірність дій щодо податків.

Проблеми також можуть виникнути в КІК-звітності компаній, зареєстрованих в офшорних зонах. Комплексну допомогу в юридичному супроводі КІК українському бізнесу пропонують на https://lawrange.net/uk/services/zvitnist-z-kvk-v-ukraini/. Залучення юристів для взаємодії з фіскальними органами виключить накладення санкцій на платника та врегулює спірні питання.

Варіанти оскарження

Оскаржити результати податкових перевірок можна у двох формах: адміністративній та судовій.

Досудове оскарження подається до контрольного органу рівнем вище. Подати заяву необхідно впродовж 10 днів з моменту отримання ППР. Розгляд справи займає 20 днів з дня надходження.Оскарження у судовому порядку подається після відмови в адміністративному оскарженні або в обхід досудового розгляду. Варто сплатити податкове зобов’язання з ППР впродовж 10 днів, бо нараховуватиметься пеня. Термін подачі оскарження в суд – 3 роки.

Для правильного формування лінії захисту та коректного доведення своєї правоти варто залучати досвідчених адвокатів. Це гарантія винесення інстанціями законних рішень. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Источник: https://akzent.zp.ua/yak-oskarzhiti-rezultati-podatkovoyi-perevirki/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top