Важные новости

Як отримати пенсію у зв’язку із втратою годувальника: у ПФУ розповіли про важливі нюанси

Якщо на утриманні людини до її смерті були непрацездатні люди, тоді сім’я може розраховувати на пенсійні виплати.

Пенсійні виплати — це можливість кожного українця забезпечити собі комфортне життя в старості через втрату годувальника в сім’ї. На жаль, будь-яка сім’я не застрахована від горя: за різних обставин може раптово обірватися життя будь-якого члена сім’ї.

У пресслужбі Пенсійного фонду України (ПФУ) нагадали, хто із членів сім’ї має право на отримання пенсії у зв’язку із втратою годувальника.

Скільки платять за втрату годувальника у 2024 році

Розмір пенсії при втраті годувальника може бути різним, оскільки його визначають з огляду на різні критерії.

Пенсія призначається:

на одного непрацездатного члена сім’ї — 50% від пенсії за віком померлого годувальника;на двох та більше непрацездатних членів сім’ї — 100% від пенсії за віком померлого годувальника. Виплати розподіляють між ними порівну;дітям-сиротам – враховуючи розмір пенсії за віком кожного з батьків.

«Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається на весь період, протягом якого член сім’ї померлого годувальника вважається непрацездатним, а членам сім’ї, які досягли пенсійного віку, — довічно», – кажуть у Пенсійному фонді.
При цьому всі члени сім’ї, які мають право на пенсію на пенсію за втратою годувальника, можуть отримувати загальну пенсію. Але член сім’ї може вимагати, щоб його частка із загальної пенсії виплачувалася окремо.

Документи для оформлення пенсії у зв’язку із втратою годувальника

Звісно, що без деяких документів пенсію щодо втрати годувальника не оформити. Тому українцям, окрім заяви для призначення виплат, потрібно підготувати:

паспорт;реєстраційний номер облікової картки платника податків;документи, що підтверджують родинні зв’язки з годувальником;свідоцтво про смерть годувальника, або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім або оголошення його померлим, або інформація з Єдиного реєстру осіб, які зникли безвісти за особливих обставин;документи про вік померлого годувальника сім’ї за відсутності таких даних у свідоцтві про смерть або рішення суду про визнання годувальника безвісно відсутнім або оголошення його померлим;документи, що підтверджують стаж годувальника;довідки навчальних закладів про навчання дітей за денною формою навчання; довідка про догляд за дітьми годувальника до восьми років;довідка про перебування членів сім’ї /крім дітей/ на повному утриманні; довідки, що засвідчують особливий статус померлого;відомості про місце проживання;експертний висновок про причини смерті годувальника внаслідок аварії на ЧАЕС;рішення органів опіки про призначення опікуна тощо.

Хто має право на отримання пенсії після втрати годувальника

Право на отримання пенсії з нагоди втрати годувальника має непрацездатні члени сім’ї, яких містив померлий годувальник. Пенсія оформляється за умови, що годувальник на день смерті мав страховий стаж на рівні, який дозволяв би призначити йому пенсію за III групою інвалідності, — від 1 до 15 років.

Але незалежно від тривалості страхового стажу померлого годувальника, пенсія призначається при смерті осіб, визначених у пункті 1 статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Непрацездатними членами сім’ї можуть бути:

діти, яким ще не виповнилося 18 років або вони вже старші за цей вік, якщо інвалідність настала до повноліття;діти, які навчаються за денною формою навчання у навчальних закладах — до закінчення, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні;чоловік, батько, мати, якщо вони визнані людьми з обмеженими фізичними можливостями або досягли пенсійного віку;чоловік (дружина), а якщо вони відсутні немає – один з батьків або брат або сестра, дідусь або бабуся померлого годувальника незалежно від віку та працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) восьми років.

Отже, правила призначення пенсії у зв’язку зі втратою годувальника у 2024 році для українців кардинально не змінилися. Громадянам лише варто зібрати необхідний пакет документів та дочекатися рішення Пенсійного фонду. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/yak-otrimati-pensiyu-u-zv-yazku-iz-vtratoyu-goduvalnika-u-pfu-rozpovili-pro-vazhlivi-nyuansi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top