Як під час війни змінилося життя відомих творчих запорожців

Творчість та волонтерство — так тепер живе багато людей зі сфери культури Запоріжжя

Цього тижня у Запоріжжі проходив благодійний мистецький захід «Арт-підтримка», для якого художники та фотохудожники безоплатно передали свої роботи (на кошти від продажу придбають необхідний для Запорізького військового шпиталю), а музиканти давали безкоштовні концерти.

«Індустріалка» поставила питання деяким з учасників «Арт-підтримки», відомим творчим людям нашого міста:

— Як змінилося ваше життя під час війни?

"Як змінилося ваше життя під час війни?"

Ілона Турчанінова, піаністка Запорізької обласної філармонії:

– Складно. Щоранку прокидаюся і мені здається, що це був сон. І я годину приходжу до тями. Але ж з кожним днем ​​ми ближчі до перемоги! Й опівдні я вже починаю горіти, вірити, хочеться багато зробити.

Щодо роботи, то ми, музиканти, не можемо не грати. Ми, як спортсмени, маємо підтримувати форму. Готуємо у філармонії багато нових цікавих проєктів. Виступаємо для дітей та для дорослих, які приїхали до нас із тимчасово окупованих територій. Нещодавно грали концерт для маріупольців. Вони так дякували нам, казали, що трохи відтанули. Ми й самі бачили, як під час концерту у них поступово світліли очі. Дуже зворушливо було грати у військовому шпиталі.

Багато займаємося у філармонії й волонтерством. Наприклад, плели маскувальні сітки, пекли пиріжки. Щодня щось робимо. А ще ми з сім’єю приносили до волонтерських центрів різні смаколики, солодощі.

"Як змінилося ваше життя під час війни?"

Олег Бурбовський, фотохудожник, голова  Запорізької обласної організації Національної Спілки фотохудожників України:

-Тривожно… Щодо творчості, то трохи займаюся вдома архівом. У мене величезний архів – тисячі негативів. Знаходжу там такі цікаві речі. Наприклад, є такий цікавий кадр на стадіоні, коли відзначали 200 років Запоріжжя! (У 1970 році. – Ред.). Знайшов кілька знакових, можна сказати, історичних, гарних кадрів.

І готую свою ювілейну фотовиставку до 85-річчя у вересні.

"Як змінилося ваше життя під час війни?"

Олена Сауріна, художник, педагог, голова Запорізького міського об’єднання художників «Колорит»:

– Перший місяць я нічого не могла малювати. Але я продовжувала викладати малювання онлайн. Працюю дистанційно і намагаюся бути ще кориснішою, активнішою. А головне, намагаюся підбирати завдання для дітей таким чином, щоб вони несли більше позитивної інформації та емоцій. Тобто створювати на кожному уроці такий позитивний мікросвіт.

Зараз я почала малювати. Сюжети, мабуть, не змінилися. Але я виключила негатив. Тобто намагаюся не виражати у роботах негативні емоції, щоб вони не передавались глядачам. Також займаю волонтерством – проводжу майстер-класи для дітей.

«Індустріалка» також писала, як на це запитання відповіли відомі запорізькі художники Наталія Коробова та Євген Прокоф’єв.

Як писала «Індустріалка», зараз в Італії проходить визначна мистецька подія — найпрестижніша у світі виставка сучасного мистецтва Венційська бієнале, де Україна заявила о собі, що зараз особливо важливо. Зокрема, працює офіційний Національний павільйон України з виставкою Павла Макова «Фонтан виснаження. Acqua Аlta» та відкрита виставка української художниці Жанни Кадирової «Паляниця». У рамках офіційної паралельної програми Венеційської бієнале працює експозиція «Це Україна: Захищаючи свободу» PinchukArtCentre. У Венеції також проходили протесні акції проти війни в Україні.

Читайте також: Гостей всесвітнього арт-форуму вразило, що український художник не зміг приїхати на свою виставку через загальну мобілізацію.

Читайте наші новини на сайті zprz.city

Фото автора

Сообщение Як під час війни змінилося життя відомих творчих запорожців появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/yak-pid-chas-viyni-zminilosya-zhittya-vidomih-tvorchih-zaporozhtsiv

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top