Як проходить реформування освіти в Запорізькій області

Реформування галузі освіти проводиться за низкою пріоритетних напрямів: доступна та якісна дошкільна освіта; Нова українська школа; сучасна професійна освіта; якісна вища освіта та розвиток освіти дорослих.

На сьогодні у Запорізькій області послуги з дошкільної освіти надають 537 закладів, де виховується понад 48 тисяч дітлахів. Професійно-технічну освіту надають у 34 державних закладах професійної (професійно-технічної) освіти за 83 професіями.

Крім того, функціонує 32 заклади фахової передвищої освіти та 10 закладів вищої освіти. Шкільну освіту в області забезпечують 527 закладів всіх видів і форм власності, у яких навчається майже 170 тисяч учнів.

Наразі продовжується трансформація мережі закладів освіти. Вже функціонують 25 новостворених ліцеїв та 46 гімназій.

Паралельно триває робота із забезпечення закладів освіти комп’ютерним, мережевим обладнанням та послугами з доступу до Інтернету. Так, 37 закладів освіти протягом року придбали послуги з доступу до мережі Інтернет. Для 31 закладу освіти закупили 79 одиниць комп’ютерного обладнання. Коментуючи питання забезпечення шкіл технікою для дистанційного навчання, заступник голови ОДА Руслан Шиханов зазначив, що для Запорізької області у 2021 році передбачена субвенція у сумі 40 мільйонів гривень. На ці кошти регіон має можливість централізовано придбати 2013 ноутбуків для 55 територій, однак, для цього необхідно незначне співфінансування з громад.

Однією зі складових якісної освіти є також комфортна та безпечна дорога до навчального закладу. У Запорізькій області безкоштовне підвезення дітей, учнів і педагогічних працівників здійснюється 237 шкільними автобусами та 29 орендованими авто. Нагадаємо також, що напередодні Дня знань вісім громад області отримали ключі від 10 нових шкільних автобусів, придбаних на умовах співфінансування та виготовлених на замовлення Запорізьким автомобілебудівним заводом. Ще 10 автобусів виготовлять до кінця року.

Окремо в області створено та успішно функціонує мережа закладів для дітей з особливими освітніми потребами. Зокрема, всі необхідні послуги для дітей надають у 33 інклюзивно-ресурсних центрах та спеціалізованих класах.

Джерело: пресслужба Запорізької облдержадміністрації

Нагадаємо, нещодавно в Мелітополі після капітального ремонту урочисто відкрили школу №15. За один рік цей навчальний заклад перетворився у сучасний освітній простір з функціональними меблями, новим обладнанням, цікавими спортивними майданчиками та зонами відпочинку.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/jak-prohodit-reformuvannja-osviti-v-zaporizkij-oblasti/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=jak-prohodit-reformuvannja-osviti-v-zaporizkij-oblasti

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top