Як створити надійний пароль і захистити свої дані від шахраїв: основні правила

Використовувати слабкі паролі для захисту своїх облікових записів – це все одно, що залишити всі свої двері незамкненими. Сам факт того, що вас ніколи не грабували, не означає, що ви повинні нехтувати безпекою, яку забезпечують замки.

Про це повідомляє Акцент.

Нижче наведено типові помилки в паролі, які ви можете робити.

Використовувати той самий пароль скрізь

Найпростіший спосіб запам’ятати пароль – використовувати лише один, але це також найшвидший шлях до катастрофи. Після успішної фішингової атаки цей пароль буде виявлено — а дослідження показали, що 97 % людей не можуть виявити фішинговий електронний лист.

Змінні паролі з одного символу

Це помилка пароля, яку багато людей роблять, коли їх просять змінити паролі – вони погоджуються, наприклад, змінюючи «12» на «13». Програми для вгадування паролів сприймають цей трюк і можуть винюхати його за лічені секунди.

Різновидом цієї небезпечної практики є додавання небуквено-цифрового символу за допомогою «!» на кінець наявного пароля. Це найстаріший трюк і кіберзлочинці вміють його використовувати. У паролі слід використовувати не буквено-цифрові символи, а не на кінці.

Використання особистої інформації в паролях

Ви наражаєте себе на ризик злому пароля, якщо використовуєте імена членів родини, відомих людей, спортивних команд, домашніх тварин або будь-які інші широко використовувані терміни. Злочинці використовують програмне забезпечення, яке шукає найчастіші комбінації, наприклад Yoda123. І не вірте, що використання приватної інформації, як-от ім’я вашого вихованця чи навіть ваш талісман середньої школи, захистить вас. Злочинці можуть легко отримати інформацію, яку ви так невинно розмістили в соціальних мережах.

Обмін паролями з іншими

У вас може бути найнадійніший пароль у світі, але якщо ви поділитеся ним з кимось, хто зберігає його в обліковому записі електронної пошти, захищеному «qwerty», це не матиме жодного значення. Наскільки це можливо, вам слід уникати розголошення своїх паролів іншим.

Використання занадто коротких паролів

Довжина пароля є однією з найважливіших його складових. Кожен додатковий символ, будь то літера, цифра чи символ, збільшує кількість потенційних комбінацій і ускладнює розшифровку вашого пароля.

Подумайте про це: якби хтось мав односимвольний пароль і ви мали безмежні шанси його вгадати, вам, ймовірно, знадобилося б не більше кількох хвилин, щоб перевірити кожну клавішу на клавіатурі. Якщо ви зробите пароль із двох символів, можливі комбінації сягатимуть сотень тисяч. Створення надійного пароля достатньої довжини має вирішальне значення для захисту від кіберзлочинців, які мають технологію, яка може вгадувати тисячі паролів за хвилину.

Використання впізнаваних шаблонів натискання клавіш

«1qaz2wsx» може здатися досить складним паролем для вгадування, поки ви не подивитеся на свою клавіатуру і не помітите шаблон. Випадкова серія літер і цифр має бути справді випадковою, щоб мати шанс.

Отже, дотримуючись таких простих правил можна уникнути небажаних зломів і надійно захистити свою сторінку від шахраїв. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

В Україні шахраї взялися за «соцвиплати»: названі схеми Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/yak-stvoriti-nadijnij-parol-i-zahistiti-svoyi-dani-vid-shahrayiv-osnovni-pravila/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top