Як триває масштабна екомодернізація на запорізькому підприємстві

На комбінаті «Запоріжсталь» триває важлива екомодернізація

Реалізовувати проєкт з модернізації аспіраційних установок хвостових частин агломашин на комбінаті «Запоріжсталь» розпочали влітку. Раніше «Индустриалка» писала про старт робіт.

 Як триває масштабна екомодернізація на запорізькому підприємстві

Принцип роботи нових газоочисних установок агломераційних машин будується на двоступеневому очищенні газів. Це рішення є найсучаснішим та найефективнішим. 95% газоочисних систем, встановлених на металургійних підприємствах Китаю, США та Європи, обладнані саме такими фільтрами.

Специфіка фільтрів полягає в тому, що тягодутьові машини, котрі забезпечують просмоктування повітря при спіканні агломерату, контролюють його транспортування до очисних споруд. Тому зупинка фільтрувального обладнання без зупинки виробництва неможлива.

Наразі на комбінаті вже змонтований фільтр № 1, опори під газоходи чистого газу, горизонтальні ділянки для газоходів брудного газу. Наразі завершується монтаж фільтру № 2 та форкамери.

 Як триває масштабна екомодернізація на запорізькому підприємстві

— Рукавний фільтр — це апарат тонкого очищення газів. У газоповітряній суміші є великі фракції пилу які, потрапивши у рукавний фільтр, можуть травмувати фільтрувальні рукави чи ущільнення клапанів при розвантаженні пилу з бункерів. Для того, аби цього не відбувалося ми вирушили відсіяти цю велику фракцію пилу і встановили форкамеру, — розповідає заступник начальника аглоцеху з аспірації та очищення технологічних газів комбінату «Запоріжсталь» Сергій Герасименко. — У нас вийшов, можна сказати, такий собі гібрид — апарат, який має у своєму складі, і рукавний фільтр, і камеру попереднього очищення ударно-інерційного типу. Завдяки цьому на сам рукавний фільтр потрапляє тільки пил дрібної фракції та відбувається повне очищення. До цього на нашому комбінаті ми не застосовували подібні прилади.

заступник начальника аглоцеху з аспірації та очищення технологічних газів комбінату «Запоріжсталь» Сергій Герасименко

Як розповів керівник проєкту від підрядної компанії АЛД Інжиірінг та будівництво Євген Опалатенко, у роботах з модернізації задіяно близько 180 працівників. Роботи виконують цілодобово.

 Як триває масштабна екомодернізація на запорізькому підприємстві

— Основний великогабаритний монтаж по газоходам та етажерці практично завершений. По етажерці залишилось зібрати покрівлю та зашити все утеплювачем. По газоходам брудного газу залишились врізки у агломашини, — розповів Євген Опалатенко.

 керівник проєкту від підрядної компанії АЛД Інжиірінг та будівництво Євген Опалатенко,

Вже в найближчі дні на будівельний майданчик мають завезти та змонтувати тягодутьові машини. Модернізацію аспіраційних установок хвостових частин агломашин планують завершити до кінця цього року.

 Як триває масштабна екомодернізація на запорізькому підприємстві

У проєкт з модернізації комбінат «Запоріжсталь» інвестував 235 мільйони гривень. Модернізація дозволить поліпшить умови праці і зробити очищення повітря від пилу значно ефективнішим.

Нагадаємо, цей проєкт реалізується у рамках виконання Меморандуму, який комбінат «Запоріжсталь» та Запорізька обласна державна адміністрація підписали 21 жовтня. Меморандум спрямований на зниження впливу на навколишнє середовище.

 Як триває масштабна екомодернізація на запорізькому підприємстві

Загалом в екологічну модернізацію аглофабрики – установку газоочисних систем агломашин №1-6 – комбінат вже інвестував понад 1,2 млрд грн.

З 2012 року комбінат «Запоріжсталь» направив на екомодернізацію близько 15 млрд гривень.

 Як триває масштабна екомодернізація на запорізькому підприємстві


Читайте також: Техніка потрібна щохвилини: на запорізькому підприємстві з’явився універсальний навантажувач

Фото автора

Сообщение Як триває масштабна екомодернізація на запорізькому підприємстві появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/yak-trivaye-masshtabna-ekomodernizatsiya-na-zaporizkomu-pidpriyemstvi

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top