Як у Запоріжжі виготовляють ковбасу

У Запоріжжі є і власна м’ясна гордість. Ковбаса, яку за старою звичкою іменують за назвою відомого у місті підприємства, на прилавках не залежується.

Україна, Запоріжжя, вулиця Скворцова, 212. Саме тут виготовляють більше 70 найменувань м’ясної продукції. На свинофермі 8 корпусів по 500 квадратних метрів кожен. У них живе близько восьми тисяч голів свиней. Годують свиней переважно зерновими: ячмінь, кукурудза, пшениця, а також соняшник і мінеральні добавки. Вони впливають на нормальний ріст та розвиток тварини. Також тут використовують рідкий корм — для цього його змішують з водою. Дбають не лише про повноцінне та корисне харчування, а й про самопочуття тварин. Також на фермі розкрили і секрети ніжного м’яса з мінімальним прошарком жиру. Для цього тут схрещують чотири породи свиней. На забій їх відправляють після 180 днів відкорму. Середня вага має бути 105-110 кілограмів.

У Цеху де відбувається забій свиней серед кремезних чоловіків працює і одна тендітна дівчина. Любов проводить ветеринарно-санітарну експертизу тушей свиней та великої рогатої худоби. Якщо під час перевірки лікар виявить ознаки хвороби, тушу відправлять на дослідження та більш ретельну перевірку. А ось на м’ясо, у якому не має сумніву ветеринар, ставиться спеціальне клеймо. Далі м’ясо охолоджують у морозильних камерах. Тут воно зберігається за температури 3 градуси. Перш ніж починається безпосередньо виробництво м’ясних продуктів — величезні туші потрібно розсортувати. Роблять це в обваловувальному цеху. Вищий, перший та другий ґатунок — такі надписи кожен з нас не раз бачив на ковбасах. На виробництві нам пояснили, що ґатунок визначається за кількістю жиру. Наприклад, у вищому – чистого м’яса має бути не менше 90 відсотків. За категоріями розділяють і яловичину — вища, середня, нижче середнього та худа.

Для виготовлення ковбаси на підприємстві використовують лише свіже м’ясо без домішок. Варена, копчена або ліверна ковбаса. Як у кожної господині є свій рецепт на кухні, так само і тут — на великому виробництві. Єдина різниця, що господинь багато та й рецепт один на всіх. М’ясо спершу подрібнюють, потім — доводять до смаку. Далі тутешні господині вправно формують фарш. Ковбаса швидко набуває звичної для нас форми. Так само роблять і сосиски.

Після того, як продукцію сформували вона відправляється до апарату термічної обробки. Тут м’ясні вироби висушують, потім коптять та варять. В цілому ж на приготування ковбаси потрібно близько 3 годин. Для копченого м’яса — 4. Тут так само використовують все натуральне. Загалом підприємство виробляє близько 68 найменувань продукції: напівкопчені та варені ковбаси, сардельки, сосиски, ліверна і делікатесна групи. Виготовлення хоча б одного виду займає щонайменше кілька днів. І пройшовши цей складний технологічний процес ковбаса потрапляє на стіл запоріжців.

[embedded content]

Источник: https://tv5.zp.ua/news/yak-u-zaporizhzhi-vigotovlyayut-kovbasu/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top