Як у Запоріжжі вшанували пам’ять тих, хто визволяв Запоріжжя, Україну та Європу від нацизму — фото

У Запоріжжі відбулось урочисте покладання квітів

8 та 9 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Традиційно у ці дні у Запоріжжі проходять масові заходи біля меморіалів, пам’ятників та інших пам’ятних місць. На жаль цього року, в умовах російської агресії, вони не проводитимуться.

Разом з тим запоріжці не забувають подвиг тих, хто визволив Запоріжжя, Україну та Європу від нацизму, шанують пам’ять загиблих під час Другої світової війни.

І сьогодні на Алеї Бойової Слави відбулось урочисте покладання квітів, присвячене Дню пам’яті та примирення, Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Була обмежена кількість учасників.

урочисте покладання квітів

Заступник міського голови Олександр Власюк, речник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Арєф’єв, представники військових, ветеранів, міської влади, а також прості запорожці вшанували пам’ять загиблих на полях Другої світової війни.

урочисте покладання квітів

Разом з тим, важливо пам’ятати наших героїв щодня, а не лише 8 травня, а в контексті сьогодення, ще й переймати досвід наших попередників. Про це розповів учасник Другої Світової війни, полковник та хірург Віктор Варвашеня.

Підбиваючи підсумок цьогорічної пам’ятної церемонії, ветеран зазначив, що йому важко уявити, як країна, яка завжди оперувала тезами про «братські народи» могла напасти на Україну, та дуже шкодує, що не може брати участь у боротьбі проти рашистів.

урочисте покладання квітів

-Вік не дозволяє мені брати участь у цій війні. Але я щиро впевнений, що дуже скоро наші Збройні Сили за підтримки практично усього світу, який дуже допомагає та надає все необхідне, переможуть та дадуть гідну відсіч ворогу, — відмітив Віктор Варвашеня. — Я розмовляю з молодими хлопцями, яких призивають служити в армію, та говорю, що поки ви молоді, ви маєте віддати усе на захист Батьківщини.

Окрім цього, Віктор Варвашеня розповів про війну 1939-1945 років, провів певні паралелі між минулим та сьогоденням нашої держави. Та закливав усіх українців ставати на захист країни та боронити рідну землю так, як це робили наші попередники. Про це повідомили у ЗОВА ті Запорізькій міськраді.

Також відбулося покладання квітів на Алеї захисників у парку Металургів, де згадали як борців з нацизмом під час Другої світової війни, так і сучасних героїв, які віддали своє життя заради волі України.

Олександр Старух зазначив, що цей День пам’яті та примирення — особливий тим, що сьогодні також відзначається День матері. Очільник області подякував усім матерям, зокрема, загиблих у війні з рф військовослужбовців.

урочисте покладання квітів

Нагадаємо, що  9 травня жодних заходів не відбуватиметься. Сьогодні у нашому місті починається довга комендантська година. За рішенням військових вона триватиме з 19.00 8 травня до 5.00 10 травня. Протягом цього часу усіх мешканців просять залишаться вдома. Виходити під час комендантської години можна лише до сховищ у разі оголошення тривоги. Втім дозволяється недовго вигулювати домашніх тварин поряд з власним будинком, при собі варто мати документи. Запоріжців також попередили про можливі провокації та обстріли міста.

«Індустріалка» писала, що сьогодні, 8 травня, громадський транспорт у Запоріжжі закінчить роботу раніше.

Читайте також: Як Україна відзначатиме 8 і 9 травня: Перемогли нацистів – переможемо і рашистів.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.

Фото Олександра Прилепи та з сайту ЗОВА

урочисте покладання квітів
урочисте покладання квітів
урочисте покладання квітів
урочисте покладання квітів
покладання квітів
урочисте покладання квітів
урочисте покладання квітів
урочисте покладання квітів

Сообщение Як у Запоріжжі вшанували пам’ять тих, хто визволяв Запоріжжя, Україну та Європу від нацизму — фото появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/yak-u-zaporizhzhi-vshanuvali-pam-yat-tih-hto-vizvolyav-zaporizhzhya-ukrayinu-ta-yevropu-vid-natsizmu-foto

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top