У порівнянні з минулим навчальним роком, очікується, що в цьому батьки нарешті матимуть можливість відводити свою малечу до дитячих садочків.
Акцент дізнавався, як буде проходити навчальний процес в дошкільних закладах освіти.
Ми поспілкувалися з батьками, адмністрацією та вихователями запорізьких дитячих садків. Наразі можна говорити, що навчання у групах дитсадків можуть дозволити тільки в тих начвальних закладах, де побудовані та прийняти владою неохідні укриття.
При цьому на даний момент відомо, що відвідування дитячих садочків може бути дозволено лише дітям старших груп (вік від 5 років). В перспективі, за умови покращення безпекової ситуації, та за наявності укриття необхідного розміру, навчання у групах можуть дозволити і для дітей середнього віку (4 роки+).
«Діти будуть навчатися у групах. Але при сигналу повітрної тривоги, ми маємо дуже швидко спустится до укриття», — розповіли нам в адміністрації одного з навчальних закладів.
Що стосується найменшої малечі — ясельних груп, батьки яких чи не найбліьше потребують фізичного та психологічного розвантаження і дуже чекають на можливість відвідин дітьми садочків, то для них теж є новини. Як і в минулому році, за рішенням адміністрації в окремі дні у визначений час батьки разом зі своєю малечею можуть приходити на консультативні зустрічі у садочку, які тривамутить 1-2 години. Проте цього року таких занять може бути більше.
У випадку повітяної тривоги, батьки мають самі відвести своїх дітей до укриття, яке є у навчальному закладі освіти.
Звичайно це не повноцінний дитячий садочок, але для дітей такого віку потрібна соціалізація, спілкування між собою. Тому виходимо з того мінімуму, який дозволений офіційно. Відвідини тільки з батьками, — ділиться з нами керівник ДНЗ.
Поки це попередні умови, і все може змінитися в залежності від безпекової ситуації в регіоні і відповідних рішень ЗОВА.
Що думають батьки і вихователі?
Для батьків надзвичайно важливим є як безпека своїх дітей, так і можливість їх віддати до дитячих садків та шкіл. Звичайно, є приватні заклади, але вартість відвідин таких установ на місяць складає 8-10 тис. гривень, що для багатьох родин завелика сума.
Дуже сподіваємося, що в цьому році буде хоч якась можливість віддати дитину до садочку. Вже просто немає сил. В мене ще старша, яка навчається у школі. Школи вже кілька років фактично не працюють. Лише на весні почався змішаний режим. Але цього замало. Треба, щоб діти і в школу і в садочок ходили постійно. Але з іншого боку, як їх відпускати, коли такі обстріли, як останній тиждень? Дуже важко все це…, — каже Олена, мама дівчинки 2 років.
Деякі родини віддають свої дітей до приватних садочків, або до соціальних проєктів, що підтримується грантодавцями.
І мені і дружині треба працювати. Тому не маємо іншого виходу, як шукати варіанти, куди прилаштувати дитину. Бабусі, дідуся в місті у нас немає. Тож зараз шукаємо приватний дитячий садочок. Ціни звичайно високі — є і 8, і 10 тисяч гривень і вище. Дивимося, де будуть кращі умови. Але звичайно хотілося б, щоб працювали муніципальні заклади. Вже більше двох років війни, можна було б хоча б кілька підземних дитсадків побудувати. Влада має думати за майбутнє покоління, а не за те, як набивати кишені собі на тендерах — ділиться своєми дімками з Акцентом Віктор, батько 4-річного хлопчика.
Скучили за роботою з дітьми і вихователі.
Ви навіть не уявляєте, як ми хочемо знову бачити дітей в групах. Вже два роки, ми в садочку то приймаємо переселенців, то займаємося господарською роботою. Онлайн-чати та завдання по телефону не замінять реального спілкування з дітьми. Дуже хочетьмя нормального, такого звичного навчального процесу, — каже Людмила, вихователь одного з ДНЗ в м. Запоріжжя.
З початком навчального року, ми продовжимо слідувати за орагнізацією навчального процесу у садках та школах Запоріжжя.