Як у Запорізькій області вирішують проблему продажу ліків мешканцям віддалених селищ

У фельдшерсько-акушерських пунктах Запорізької області планують відновити продаж ліків

Аптеки-супермаркети, цілодобові та соціальні — жителі міста можуть купити потрібні ліки будь-де та в будь-який час. Та варто від’їхати від обласного чи районного центру і починається справжній аптечний колапс. Щоб придбати медикаменти, жителі сіл інколи мають їхати кілька кілометрів. Раніше ліки продавали у фельдшерсько-акушерських пунктах. Але останні два роки це заборонено.

— Протягом багатьох років товар нам давали аптеки з району. Було укладено офіційний договір для реалізації медикаментів населенню, але протягом останніх двох років співпрацю з аптеками нам заборонили, тому що були виявлені порушення трудового договору. Всі люди села постраждали через це, особливо люди пенсійного віку, інваліди, — розповіла завідувачка Сторчівським фельдшерсько-акушерським пунктом Новомиколаївського району Валентина Глушко.

До прикладу, у Новомиколаївському районі проживають більше 15 тис. людей з інвалідністю та пенсіонерів. Вони живуть у 76 населених пунктах. Ліки місцеві мешканці можуть купити у трьох аптеках та двох аптечних кіосках, які знаходяться у великих селах. Всіх інших раніше забезпечували 10 ФАПів району. Але нині люди вимушені долати по 15-20 кілометрів у пошуку медикаментів.

З 2016 року в Україні діє постанова, яка дозволяє продаж ліків у фельдшерсько-акушерських пунктах. Однак, державна служба з питань праці взаємодію аптек і ФАПів нині розглядає як трудові відносини. Аптекарям закидають, що вони не працевлаштовують людей офіційно, хоча всі фельдшери — працівники районних центрів первинної медико-санітарної допомоги. За це на власників аптек накладають багатотисячні штрафи. Відтак, фармацевти не ризикують надавати ФАПам медикаменти.

— Невідкладна медична допомога, медикаменти для невідкладної медичної допомоги у ФАПах є. Але до невідкладної медичної допомоги входять тільки стани загрозливі для життя людини. А якщо, скажімо, болить голова, — це ніяк не вирішиш. Якщо потрібні антибіотики — ніяк не вирішиш, — підкреслив головний лікар Новомиколаївського центру первинної медико-санітарної до допомоги Сергій Голуб.

За словами представників обласної ради, цю проблему мають вирішити на державному рівні.

— Ми напрацюємо найближчим часом узагальнені додаткові пропозиції, направимо їх до Верховної ради, Кабінету Міністрів для того, щоб їх прийняли і ця система знову почала працювати. Всі ці колізії, всі ці проблеми ми повинні вирішити для того, щоб фельдшери не ризикували, не привозили в кишенях ці ліки, для того, щоб допомогти мешканцям. І просто, щоб ця система була прозорою, механізм був дієвим і щоб всі були задоволені: і люди, і фельдшери, і аптечний бізнес, і держава, — відмітив керуючий справами виконавчого апарату Запорізької облради, депутат Тернуватської селищної ради Володимир Подорожко.

Читайте також: Чому в Запорізькій області закриваються рецептуарні аптеки

Сообщение Як у Запорізькій області вирішують проблему продажу ліків мешканцям віддалених селищ появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/yak-u-zaporizkiy-oblasti-virishuyut-problemu-prodazhu-likiv-meshkantsyam-viddalenih-selishh

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top