Як уникнути халепи з новим законом про житлово-комунальні послуги? Реальні поради

У травні вступає в силу новий закон “Про житлово-комунальні послуги”. Згідно з ним тепер за непогащену заборгованість нараховуватиметься пеня – 0,01%. Але згодом розмір пені може зрости.

Відповідно до цього закону тепер зобов’язані будуть впускати у квартиру комунальників. Керуючі компанії тепер матимуть право відключати комунальні послуги за борги.

Ми зібрали кілька практичних порад для запоріжців, як уникнути проблем із новим законом.

Забезпечте квартиру лічильниками. Для усіх комунальних послуг.
Інакше доведеться платити за “об’єм, що увійшов у будинок”. Тобто, платитимете за весь об’єм, наприклад, води, що використаний будинком за місяц, порівну поділений на кількість квартир. Зі зрозумілих причин це суттєво збільшує ваші витрати. Лічильники ж при цьому окуповуються дуже швидко.
Використовуйте особисті кабінети чи сайти надавачів послуг, щоб передати показання та отримувати квітанції.
Це важливо, бо часто квітанції губляться, доходять до нас пізніше, не відповідають дійсності тощо. Через ми можемо потрапити під нарахування пені. У кожної з комунальних служб є на сайтах особисті кабінети, там ви зможете відстежувати свої показники, оплачувати послуги, надсилати показання, оперативно вирішувати проблемні питання й позбавите себе неприємних сюрпризів у вигляді заборгованості та пені.
Енергоефективність. Потурбуйтесь про неї у своїй квартирі, будинку чи ОСББ.
Найдорожчі з комунальних послуг – опалення та горяча/холодна вода. Крім базових елементарних речей, що можна зробити у власному житлі – економія води, світла, утеплення, також є речі, що стануть особливо корисними для ОСББ. Наприклад, заміна ламп накалювання на LED-освітлення. Також експерти рекомендують встановлення індивідуального теплового пункту з погодним регулюванням. Це дасть змогу регулювати подачу тепла протягом опалювального періоду, відповідно, економити на опаленні.
Фіксувати письмово порушення в наданні послуг або їхню низьку якість.
Для цього існують акти-претензії. І саме на їх основі ви можете претендувати на перерахунок вартості послуг. Ці акти формуються і підписуються з боку комунальників чи керуючих компаній. Але якщо вони ігнорують вашу законну вимогу видати відповідний акт, ви маєте право зафіксувати порушення разом з ще 2-3 вашими сусідами. Такий акт матиме абсолютно ідентичну правову вагу акту-претензії від комунальників. ПОДЕЛИТЬСЯ

загрузка…

Источник: https://forpost.media/novosti/jak-uniknuti-halepi-z-novim-zakonom-pro-zhitlovo-komunalni-poslugi-realni-poradi.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top