Ведучі Ранку з TV5 дізнавалися про те, як вберегти себе та своїх рідних від небезпечних знахідок і що робити, якщо вибухонебезпечний предмет все ж таки потрапив вам на очі. Допомагав розбиратись у ситуації начальник сектору гуманітарного розмінування Головного управління ДСНС у Запорізькій області Олександр Юрковський.
За його словами, загрозу життю та здоров’ю людини становить будь-який вибухонебезпечний предмет, не дивлячись на його вік і стан. Відголоски Другої світової війни, які і сьогодні знаходять у вигляді мінометних мін, авіабомб, гранат і подібних снарядів, можуть у будь-який момент розірватись та вбити людину.
Фахівець зазначив, що умовно вибухонебезпечні предмети поділяються на 2 типи. Перший – предмети промислового виготовлення, такі, як патрони, гранати, міни, тощо. Другий- це предмети що використовуються у терористичних цілях. Тобто будь-які заміновані речі, від дитячої іграшки до термо-чашки.
Головним правилом, якого слід дотримуватись тому, хто знайшов таку смертоносну річ, – ні в якому разі нічого з нею не робити, за жодних обставин. Від такої знахідки треба відійти, попередити оточуючих про небезпеку та викликати рятувальників. Тільки так можна вберегти себе від трагічних наслідків.
Дивіться у актуальному інтерв’ю гостя Ранку з TV5:
— Вибухонебезпечний та підозрілий предмет – в чому різниця та як їх розрізняти?
— Де і як частіш за все знаходять небезпечні вибухові знахідки?
— Яка подальша доля знайдених вибухонебезпечних предметів?
Источник: https://tv5.zp.ua/news/yak-zaporizhtsyam-vberegtis-vid-vibuhonebezpechnih-predmetiv/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook