Центр журналістських розслідувань розвідав ворожі позиції довкола Токмака і показав, як в окупантів влаштована друга лінія фортифікацій на Запорізькому напрямку.
Від міста на схід через с.Очеретувате проходить одна з трьох основних ліній оборони на тимчасово окупованому Півдні України, а саме село – опорний пункт російської окупаційної армії.
Окопи, траншеї, бліндажі, протитанкові рви та незліченна кількість «зубів дракона» у декілька ешелонів об’єднують у монолітний укріплений район «Токмак – Пологи – с.Красна Поляна – Волноваха» протяжністю не менше 200 км.
Укріпрайон р-н «с.Очеретувате – с.Романівське» на знімку супутника Sentinel-2. 30.10.2023 р., колаж: investigator.org.ua
Розпочавши у серпні-вересні 2022 р., на сьогодні Росія збудувала одну з наймасштабніших систем військово-оборонних споруд, які за багато десятиліть не бачила жодна країна світу.
Фортифікаційна система Росії на ТОТ Запорізької обл. станом на жовтень 2023 р.Колаж: investigator.org.ua
Як все починалось і хто допомагав окупантам у цьому – можна побачити в архівному сюжеті ЦЖР.
Масштабні фортифікації – одна з основних перешкод для контрнаступу Збройних Сил України. А тому, ворог на досягнутому не зупиняється і нові укріплення з’являються і у глибокому тилу, і у безпосередній близькості до фронту.
Зокрема, як повідомляв ЦЖР, у серпні-вересні вже 2023 року три нові лінії оборони з’явилися у Маріупольському та Бердянському районах, підсилюють росіяни оборону на півночі Токмака і по всьому другому ешелону фортифікацій.
Приміром, додалося траншей на ділянці с. Очеретувате – с.Романівське Токмацького р-ну іі в с. Тарасівка Пологівського р-ну.
Знімки супутника Sentinel-2 від 06.08.2023 р. та 15.10.2023 р.: околиць Романівського (зверху), селища Тарасівки (знизу). Колаж: investigator.org.ua
Є велика ймовірність, що саме ці нові фортифікації і вдалося роздивитись на відео російського православного волонтера, який «підсвітив» свіжозбудовані позиції окупантів на своєму YouTube-каналі.
Ворожі окопи неподалік тимчасово окупованого м. Токмак, жовтень 2023 р., джерело фото: YouTube, Колаж: investigator.org.ua
Глибина основних оборонних споруд, розповідає автор відео, становить не менше 3-х метрів. Є й значно глибші рівні з підземними тунелями та укріпленими бліндажами. З десяток російських солдатів відповідають за утримання ділянки щонайменше у 500 м – 1000 м.
Підземелля другої лінії оборони РФ у Запорізькій обл., жовтень 2023 р., джерело фото: YouTube, Колаж: investigator.org.ua
Можна побачити і ще не облаштовані ділянки траншей, тож це вкотре доводить, що Росія не припиняє окопуватись на українській землі.
Якнайкраще російські фортифікації описують самі ж окупанти, розкриваючи чимало секретів, які можливо допоможуть ЗСУ при майбутніх штурмах ворожих позицій.
«Перебуваючи в резерві півроку, батальйон збудував наймогутнішу систему споруд. Солдати живуть під землею, де розташовані, якщо так можна висловитися, 200-метрові «будинки» – це системи коридорів з кімнатами, кухнями, лазнями, складами, електрикою, світлом та інтернетом. Сплять бійці на двоповерхових «нарах», обідають тут же – на кухні.
Ми побували у двох таких спорудах, а є ще одна, там довжина «будинків» сягає 2,5 км. Ми обладнали все, щоб навіть не виходити на поверхню. Тут люди можуть повноцінно жити, митися, прати тощо. Тут і робочі кабінети, спальні. Ця споруда будувалася компанією „Росдорбуд«, після чого ми її доопрацювали, зробили вентиляцію. Ці бункери нагадують мурашник, чи підземне місто. Стіни, підлоги та стелі обшиті деревом», – на таку розповідь військового РФ натрапив ЦЖР в одному з Telegram-чатів. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/yak-vlashtovani-fortifikatsiyi-rosiyan-navkola-tokmaka-foto/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook