Бізнес — це не лише про гроші. Це також про відповідальність і людяність. У час повномасштабної війни саме відповідальний бізнес став тим надійним тилом, який підтримує українських захисників та допомагає населенню України. Волонтерська діяльність підприємців стала не просто соціальним напрямком, але й необхідністю. І мова тут не лише про збори та донати на адресу ЗСУ, але й про сплату податків та підтримку економіки. Згідно з даними податківців, щомісяця український бізнес сплачує суми в межах 500-600 млн грн. Зокрема, це кошти, з яких держава частково закриває військові потреби. Тож теза про те, що Україна зараз існує коштом західних дотацій, хоч і вірна, але не повністю.
Бізнес — другий за важливістю після ЗСУ
Важко переоцінити роль, яку відіграють Збройні сили України. Саме вони є стовпом оборони, захисту та відновлення її цілісності й суверенітету держави. Однак, коли йдеться про економічний розвиток та соціальну стабільність, бізнес стає другою важливою складовою існування країни.
Бізнес виступає двигуном економіки, генеруючи робочі місця, створюючи виробництва та забезпечуючи ефективне використання ресурсів. У контексті національної оборони підприємці та компанії відіграють ключову роль у фінансовій підтримці ЗСУ. Податки та фінансові внески, волонтерські програми бізнесу — це і є фундамент для закупівлі предметів забезпечення, медичного обладнання, техніки та озброєння для захисників.
Але це не єдиний напрямок волонтерства. Суттєва частина представників та представниць українського бізнесу ініціює програми підтримки ветеранів: від реабілітації поранених до інтеграції колишніх військовослужбовців у цивільне життя.
Не менш важливою є активна позиція бізнесу у підтримці та розвитку національних ініціатив. Українські компанії долучаються до підтримки військових госпіталів, надання гуманітарної допомоги та взаємодії з громадськими організаціями.
Як бізнес допомагає фронту: цифри та факти
За даними дослідження Advanter Group, 87% представників малого та середнього бізнесу стабільно реалізують програми допомоги. З них майже 69% підтримує ЗСУ, 47,8% допомагає працівникам та їх сім’ям, 19,2% реалізує гуманітарні проєкти 17,6% — працевлаштували переселенців, 12,3% беруть участь у відновленні області або своєї громади. Точних даних про суми фінансових внесків немає, але за цей час їх точно можна вимірювати десятками мільйонів гривень.
Великий бізнес теж не стоїть осторонь. Найбільш активними донорами для ЗСУ виявилися Softserve, СКМ, Kernel, Group DF, НАК «Нафтогаз України», «Нова Пошта» та інші, які не лише фінансово підтримують армію, але й надають захисникам автотранспорт, медичні засоби та інші ресурси.
Важливо відзначити, що допомога не обмежується лише матеріальними ресурсами, але також включає різні види технічного забезпечення, від ліжок та продуктових наборів до важкої техніки та бронежилетів.
Волонтерство об’єднало українців
«Ми поєднані в спільнодії, яку штучно створити неможливо», — так пояснює організовану допомогу армії підприємиця та волонтерка Яна Матвійчук. Вона — одна з представниць топового українського бізнесу, яка буквально в перші ж години 24 лютого 2022 року долучилася до волонтерського руху. Згадує, як вдалося знайти інтернет в одному з кутків бомбосховища і поринути у роботу: визначити потреби та почати залучати активи для їх закриття.
До цього долучилася й команда ARENА CS — успішної української івент-агенції, заснованої Яною Матвійчук. Досвідчені організатори подій були на прямому зв’язку з ЗСУ та ТРО, знаходили та постачали неможливе: від берців розміру 49 до партій бронежилетів.
«Бюджети були великі: я контактувала з багатьма благодійниками та міжнародними корпораціями – моїми клієнтами», — розповідає Яна Матвійчук. За її словами, в перші ж тижні вдалося акумулювати понад 100 млн грн й закупити декілька тисяч бронежилетів, аптечок, тепловізорів, супутникових телефонів, рацій. Також в цей період підприємиця активно допомагала Запорізькому військовому госпіталю, а зараз підтримує воєнних медиків на одному з напрямків запорізького фронту.
Коли спільними зусиллями тисяч підприємців та волонтерів вдалося стабілізувати забезпечення армії та медиків, Яна Матвійчук переключилася на допомогу постраждалим категоріям громадян. Створений навесні 2022 року фонд Women’s Aid International матеріально та морально підтримує літніх людей, переселенців, людей з інвалідністю у Дніпровському та Дарницькому районах столиці. Також під егідою фонду діє «Школа соціального робітника». Це проєкт, який дає можливість вимушеним переселенцям здобути новий фах та розпочати у абсолютно новому напрямку – соціальна робота.
Чому волонтерство важливе для бізнесу?
Акції за участю попзірок, QR-коди на чеках, реквізити на сайтах — український бізнес всіляко стимулює людей донатити та спільно допомагати захисникам. Більшість компаній для допомоги ЗСУ та тилу залучає кошти з власного доходу. Але цього не вистачає, адже потреби армії зростають у геометричній прогресії. Тож організації та підприємці акумулюють кошти спільно зі своїми клієнтами.
Навіщо це потрібно? Відповідь на питання здавалося б, очевидна. Але крім прямої необхідності — адже без армії бізнес не зміг би працювати й платити податки — є й інші аргументи.
Бізнес, волонтерство якого входить в стратегію корпоративної відповідальності, виграє у багатьох аспектах:
Це створює внутрішню культуру підтримки та співпраці, що позитивно позначається на роботі колективу.
Волонтерство дозволяє бізнесу активно впливати на соціальний розвиток та підтримувати важливі ініціативи.
Волонтерство бізнесу в Україні стає ключовим елементом підтримки фронту та соціальної стабільності. Залучення бізнес-середовища до волонтерської діяльності має значення не тільки для армії, але й для усього суспільства, встановлюючи стандарт відповідальності та активної громадянської позиції.
Источник: https://forpost.media/novosti/yak-volonteriat-ukrainski-biznesy-vidpovidalnist-ta-pidtrymka-ukrainskoho-frontu.html
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook