Як запоріжцям вберегтися від кліщів: поради фахівчині

Загалом у Запоріжжі можна зустріти шість видів кліщів. Чотири з них — потенційні переносники кліщового вірусного енцефаліту, однак цю хворобу не виявляли з 2003 року. Нині кліщі можуть заразити іншою хворобою — Лайма. І ось тут вже не обійтися без антибіотиків.

Як не стати жертвою кліщів, яких місць краще оминати та якою має бути перша допомога при укусі розповіла ентомолог міського відділу Запорізького обласного центру контрою та профілактики хвороб МОЗ України Людмила Шаповал.

“Рекомендуємо, в першу чергу, користуватися, звичайно, репелентами – це оф-крем, оф-аерозоль, періодично обробляти себе, через кожні дві години оф-аерозолем обробляти одяг. На природі, коли люди відпочивають, потрібно місце для привалу розчистити в радіусі метрів двадцять від сухостою, від гілок старих від всього, і ще є обробляють цими репелентами, ну щоб відлякувати кліщів”, – зазначила Людмила Шаповал.

Якщо ж вберегтися не вдалося, то ентомологи радять якомога швидше витягнути кліща самотужки. Якщо він вп’явся занадто глибоко, то варто звернутися до лікарні по допомогу.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/jak-zaporizhcjam-vberegtisja-vid-klishhiv-poradi-fahivchini/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=jak-zaporizhcjam-vberegtisja-vid-klishhiv-poradi-fahivchini

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top