Як запоріжці протистояли утворенню «ЗНР»

Скріншот з відео

Цього дня, 5 років тому, жителі Запоріжжя довели, що вони українці й не бажають у своєму місті бачити триколори.

У 2014 році Україна пережила страшні часи: окупація Криму, захоплення сепаратистами Донецьку та Луганську. Більшість очікували, що Запоріжжя переживе сценарій Слов’янська. Й зовсім скоро утвориться «ЗНР». Однак запоріжці розуміючи, що на них чекає вчасно протистояли натиску.

У неділю, 13 квітня 2014 року, на «Алеї слави» неподалеку від Запорізької міської ради та відділу міліція зібралися найактивніші прибічники «Руського миру» з очевидними намірами. Всі пам’ятають, що на правоохоронців у ті часи не можна було покладатися. Запоріжці мали два варіанти: або чекати, коли замайорить прапор чужої держави, або самостійно простояти ворогу. Громадяни обрали другий.

Патріотичні містяни підтягнулися до місця події. Почалося справжнє протистояння. Перехожі бачивши натовп приєднувалися до запоріжців, які стояли за Запоріжжя. За кілька годин чоловіків та жінок з «Георгієвськоми стрічками» оточили з усіх боків. Попри побоювання міліціянти впоралися зі своєю роботою, стримуючі кордони.

Відзначимо, що серед патріотичних запоріжан бродили провокатори. Їхні мета – спровокувати масове побоїще задля картинки на «РосТВ». Імовірність кривавої сутички, дійсно, існувала.

Завдяки «яєчній акції» вдалося трохи стримати пристрасті. У сепаратистів почали летіти яйця, мука. Декілька разів мітингуючих за «Руську весну» намагалися вивезти. Однак, провокатори виконували свою роботу добре: в один з автобусів, який вивозив сепаратистів полетів «коктейль молотова», їх чудом вдалося врятувати. Згодом, тих хто потрапив під обстріл яйцями вивели з оточення коридором позору.

Источник: https://forpost.media/novosti/strong-jak-zaporizhci-protistojali-utvorennju-znr-strong.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top