Як запоріжцям вберегти світ від «сміттєвої» катастрофи та навіщо сортувати відходи

Лише в Україні щорічно викидають більше 10 мільйонів тон сміття, і лише 10% з усієї маси можна переробити. А все через те, що ми бездумно купуємо пластик, потім викидаємо його, і тим самим губимо як власне життя і здоров’я, так і оточуючий нас світ. Як вберегти екологію, почати сортувати сміття та споживати менше шкідливих матеріалів, ведучим Ранку з TV5 розповіла еко-активістка Олена Мелешко, директор проекту «Кольорові відра».

Багато людей вважають, що пластикові контейнери, як ті, що дають у відділах кулінарії в супермаркетах, можна переробити. Але це не так. «Кольорові відра» протягом року такі судочки збирали, в надії на те, що їх хоча б у великій кількості можна буде здати на переробку. Однак ніде такий матеріал не приймають, він не переробляється.

Ще один із дуже розповсюджених матеріалів, який також не переробляється – целофанові пакетики, які еко-активісти називають «шуршиками». До категорії сміття, що не можна пустити на переробку, відносяться й одноразові стаканчики.

Тож від таких видів упаковки у повсякденному житті слід відмовлятись в першу чергу. Навіть якщо в магазинах нам нагадують, що пакетики та контейнери – безкоштовні.

На заміну шкідливим упаковкам можуть прийти багаторазова тара. Стаканчики можна замінити термосом чи багаторазовою термо-чашкою, пакетики та контейнери – сумками та мішечками із тканини. Такий посуд і сумки – це зручно, екологічно і красиво. До того ж, навіть виготовлення еко-сумок може привнести вклад до порятунку екології. На власному досвіді активістка показала, як старі джинси стали такою багаторазовою сумкою для покупок.

Однак слід розуміти, що відмовитись від такого сміття, як пластик, повністю – практично неможливо. Тоді треба дізнаватись про те, які види пластику переробляються та стають вторинною сировиною і не зашкоджують екології. Такий пластик використовують у виготовленні ПЕТ-пляшок.

Його, а також скло і папір, можна здати на переробку. В нашому місті таке сміття приймають у пунктах прийому вторинної сировини. Люди, які починають займатись сортуванням у домашніх умовах, можуть на ньому заробляти. За принесений до пунктів прийому сировини матеріал, той самий пластик, вони отримують гроші.

Дивіться у актуальному інтерв’ю гості Ранку з TV5:

-якого виду сміття людина виробляє найбільше?

-чи можна облаштувати пункти сортування сміття одразу для великої кількості людей? Наприклад – у багатоквартирному домі?

-як за останні роки змінилася філософія людей у питанні розумного споживання та «виробництві» сміття?

Источник: https://tv5.zp.ua/news/yak-zaporizhtsyam-vberegti-svit-vid-smittyevoyi-katastrofi-ta-navishho-sortuvati-vidhodi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top