Як живе та що презентує на виставці покоління незалежних?

У запорізькій обласній бібліотеці для дітей «Юний читач» напередодні головних українських свят розпочато виставку «Покоління незалежних».

Презентація була урочистою – до Дня українського прапору та Дня Незалежності у бібліотеці підготували програму та концерт. У виконанні викладачів ДМШ №3 прозвучали бандура та українська пісня.

Ірина Скляренко, виконуючи українські мелодії на бандурі, занурює слухачів у давні часи, надихає сучасним звучнням вічних мелодій. Запорізька музична школа №3 завжди підтримує культурне життя міста. А ще імена багатьох виконавців – учнів та викладачів – з’являються на головному музичному закладі міста – в афішах Запорізької філармонії

Та найважливішими героями цього дня стали діти – студійці фотошколи Black Lion Kids, які разом із керівником Владиславом Івахніним та волонтеркою Ганною Кочетковою створили фотографії, які надихають та бризкають енергією юних талантів. Та й виставка має назву відповідну – це наші діти, покоління, яке знає лише Незалежну Україну, та встигло високу ціну нашої Незалежності відчути та зрозуміти.

Про роботу студії, де за півроку відбулося незлічена кількість подій, розповідали саме діти. Щиро, весело, дотепно. Бо саме такою є атмосфера під час зустрічей та занять.

“Студія – це дуже цікаво. Бо Запоріжжя – не перше місто, де я побувала, але такого життя, як на наших заняттях, зі мною не траплялося ніде. Тому Запоріжжя для мене – місто, куди з кожної подорожі хочеться повернтатися, і коли я колись повернуся додому, все одно захочу знову поїхати до Запоріжжя…” – каже Женя.

Додає свої враження Софія: “Вчитися фотографувати дуже цікаво. Та у нас загалом дуже цікава атмосфера. Хочемо конкурс талантів – то збираємо конкурс талантів. Хочемо… концерт, робимо концерт. Хочемо нічого не робити – нічого не робимо!”

Сміються усі, та слово бере пані Ганна, педагогиня, яка працює з дітьми разом із Владом – так називають свого керівника діти. А він продовжує сміятися, емоційно тримаючи легкий та розкутий настрій дитячого спілкуванння.

– Більшість наших дітей, які створили виставку – це діти із родин, які вимушено покинули рідний дім. Переїхавши сюди, у Запоріжжя, та ще й знайшовши таку можливість об’єднатися, яку дає студія, діти та й ми разом із ними, ще більше оцінили цінність стосунків, як родинних, так і товариських. Для тих, хто втратив дім, хто живе поруч із війною, Україна – не просто слово. Для кожного це частинка серця, а студія нині – центр нашого життя. Ця виставка стала для когось спогадом – про щасливе дитинство чи інший радісний період свого життя. Для когось – спогад про домівку, для когось враження від подорожі за кордон чи Україною. Під час створення фотографій для виставки ми всі відчували себе носіями наших цінностей, носіями української культури. І ті, хто пережив вимушене переселення, і діти, і батьки, і ті, хто нас приймає та допомагає, розуміють, що Україну із серця нічим не дістанеш, вона там оселилася навіки. Та стала невід’ємною частинкою кожного нашого серця. І тому на цій виставці ми намагалися передати любов до нашої неньки, до нашого українського життя”, – розповідає пані Ганна.

Виставку готували півроку. Представлені 63 кращі роботи 16-ти учасників фотостудії. “Тож, попри обставини – творчість перемагає”, – підсумував Влад.

І тут діти почали згадувати, що ще відбувалося з ними під час студій:

“Ходили гуляти парком. Пригощалися. Фотографували. Розмовляли…”

“Костюми робили, а потім в них фотографувалися. Ми за тиждень створили неймовірні костюми! У нас був чудовий паперовий папуга, мапа для подорожей, сундук – вся історія для зйомки”.

“Ми робили графіті – вперше в житті! Полотно натягнули, і всі малювали!” “Ходили на екскурсії… Займалися спортом…”

Аж тут одне дівча авторитетно робить дуже серйозний висновок: “Треба сказати так, як є. Усі проєкти були дуже цікаві. Всі вони були дуже творчі. Великі. Яскраві!”.

І всі сміються такій поважності й радісно аплодують. Головне, що відчувається щомиті у цій події, у цьому колективі, – це те, наскільки сміливі та веселі діти. Такі ж щасливі вони й у творчості. Та вона має й професійний аспект: “Наші діти вивчають Photoshop. І самостійно обробляють фотографії, які готують до друку. Тож, роботи не тільки добре сфотографовані, вони фахово підготовлені… – коментує Ганна. – Ви не уявляєте, як багато за ці півроку накопичилося матеріалу. Тож фотографії, що увійшли до виставки – це краплинки вражень та емоцій, краплинки дитячої творчості. Нам з Владом хотілося створити атмосферу, в якій діти важливі. Вони важливіші, ніж ми, дорослі”.

Дітей вітає директорка КЗ «Запорізька обласна бібліотека для дітей «Юний читач» Лариса Вікторівна Данилова. Каже, що дитячі роботи мають не тільки емоційний, та ще й лікувальний ефект: підвищують настрій та проганяють геть недуги. Відчувається за її емоційністю, наскільки рідними стали студійці у затишних стінах головної дитячої бібліотеки Запоріжжя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За настрій, за можливість творчої самореалізації дітей у фотостудії Black Lion Kids хочеться подякувати щирій підтримці, яку організувала у Германії пані Катерина – лідер музичного колективу, яка об’єднала колег-музикантів заради допомоги Україні.

“За її ініціативи кілька німецьких організацій у березні цього року провели Благодійний концерт. Зібрані гроші  колективи, об’єднані Schriesheimer Stadtorchester, перерахували  Благодійному фонду «Сантіс». І завдяки цьому фотостудія мала можливість розширити роботу. До занять з фотомайстерності додали заняття з арт-терапії, а також спортивні змагання, прогулянки історичними місцями міста Запоріжжя. Мали можливість допомогти родинам: набори гуманітарної допомоги передані дітям та підліткам, які приходять на заняття”, – із вдячністю розповідають Олег Філатов (БФ «Сантіс») та Наталія Філатова (БФ «Златоград»).

“Ми, дорослі забезпечуємо …безпеку, оберігаємо дитячий настрій, тримаємо рівновагу у колективі, – каже Ганна Кочеткова. – Забезпечуємо матеріалом, підтримуємо взаємодію – тому що ж мажмо справу з різними люди з різним характером! До того ж, це підлітки. Хто спілкувався з дітьми такого віку, розуміють, що це чи не найскладніший період у житті. Тому ми вчимо дітей взаємодіяти один з одним. Якщо концерт, то кожен може показати свій талант, а іноді й мати виступ разом. Підтримуємо кожен прояв особистості, кожен прояв таланту”.

Виставка  приурочена до 33-ї річниці Незалежності і створена дітьми, які знають свою країну тільки незалежною. Виставка «Покоління незалежних» – вже четверта у роботі фотостудії Black Lion Kids!

Подивитися на експозицію можна з понеділка по четвер з 9.00 до 17.00 та у п’ятницю з 9.00 до 16.00.

Якщо у вересні часи роботи бібліотеки «Юний читач» буде подовжено, про це повідомимо додатково. Як і розповімо про нові події у житті Black Lion Kids.

Інеса АТАМАНЧУК, фото авторки

Сообщение Як живе та що презентує на виставці покоління незалежних? появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top