Як змінилося Запоріжжя за роки незалежності: Галина Гончаренко

До 30-річчя Незалежності України команда сайту Форпост вирішила запитати у відомих запоріжців, представників різних професій та видів діяльності, як на їх думку змінилося Запоріжжя за роки незалежності. Наша наступна спікерка — запорізька волонтерка, лікарка, нині депутат Запорізької міської ради Галина Гончаренко.

Як за роки незалежності змінилося Запоріжжя? 

Я народилась та виросла в Запоріжжі. Це моє місто! Я все пам’ятаю, тому можу з впевненістю сказати — змінилось Запоріжжя! При Союзі ми були обшарпаним та занедбаним «Промышленным гигантом» на задвірках імперії. Після її розвалу Запоріжжя залишилось бути промисловим гігантом, але! Місто поступово причепурилось та стало наряднішим, відкрились нові підприємства, торговельно-розважальні центри, ресторації та розквітли парки і сквери, виросли нові красиві будинки, та були реставровані старі в історичному центрі, зріс добробут запоріжців. Зникли нарешті пам’ятники Леніну та залізному Феліксу, змінились назви проспектів та вулиць, згорнувши у забуття й інші комуністичні уламки тої страшної імперсько-радянської історії. Запоріжжя постійно покращується, живе та змінюється… Це те, що можна побачити наочно. Але для мене справжня незалежність почала свій відлік с початком війни. Саме тоді ми згадали, що запорожці — нащадки козаків! Сильні, мужні та вільні люди, здатні відстоювати СВОЄ. Своє Місто! Саме тоді у нас з’явились Алея невідомих Героїв на кладовищі, Алея Слави загиблим захисникам, вулиці з їх іменами, незабаром буде побудований Меморіал Захисникам України… Так, Незалежність нам дуже дорого коштує — це кров та життя, і багато… Бо цінується тільки те, за що дорого заплатив! Ця пролита кров дає свої плоди — ми згадали, хто ми є! Ми — Українці! Мене зараз дуже тішить те, що моє місто поступово, але стає Українським! Бо Запоріжжя українською — це звучить, як пісня! То ж всім нам, панове, бажаю Незалежності, волі та добра!

Читайте також: Як змінилося Запоріжжя за роки незалежності: Микола Ралик

Источник: https://forpost.media/zaporizhzhia-tse-ty/yak-zminylosia-zaporizhzhia-za-roky-nezalezhnosti-halyna-honcharenko.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top