Як знайти роботу вимушеним переселенцям на Запоріжжі

Війна змусила багатьох людей покинути власні домівки та змінити місце проживання на більш безпечне. Вимушені переселенці стикаються із проблемами, серед яких чи не найбільша — працевлаштування.
Як зазначають фахівці,  під час пошуку роботи на новому місці внутрішньо переміщені особи зазнають суттєвих складностей: відсутність вакансій за спеціальністю та рівнем освіти;
нестача практичнтк навичок пошуку роботи;
брак професійних навичок та досвіду роботи для працевлаштування;
наявні робочі місця пропонують низьку заробітну плату;
проблеми з оформленням на роботу через брак документів;
нерозірвані трудові відносини з попереднім роботодавцем. «Більшість з цих питань регулюються законодавством. Фахівці служби зайнятості допомагають швидко вирішувати ці питання. А програми стимулювання працевлаштування ВПО залишаються одними з пріоритетних в 2023 році», – розповідає директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік. — Протягом січня-лютого 2023 року до Запорізької обласної служби зайнятості звернулись 260 осіб, які мають довідку внутрішньо переміщеної особи. З початку року за допомогою служби зайнятості працевлаштовані 89 осіб, 5 осіб проходили профнавчання.
 Попри всі негативні явища, працевлаштування переміщених громадян у більшості здійснювалось на підприємства переробної промисловості (29%). На другому місці за кількістю працевлаштованих — сфера оптової та роздрібної торгівлі; ремонт автотранспортних засобів – 27 відсотків. 12 відсотків шукачів роботи працевлаштовані у сфері державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування.     Кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості Запорізької області на 1 березня 2023 рокустановила 465 одиниць.
Якщо маєте запитання, пишіть СЮДИ. Источник: https://subbota.ua/news/197631/yak-znajti-robotu-vimushenim-pereselenczyam-na-zaporizhzhi

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top