Які номінали монет та банкноти гривень перестануть діяти з 1 жовтня

З 1 жовтня монети номіналом 25 копійок і все банкноти гривні старих зразків, введені в обіг до 2003 року, перестануть бути платіжним засобом. Повідомили у пресс – центрі Нацбанку України.

Залишки таких монет і банкнот – до 16 жовтня здати в каси банків України для зарахування на рахунки. Тобто, запорожці не зможуть розраховуватися цими грошима за товари і послуги.

В Україні з обороту будуть також активно виводитися паперові банкноти 1 і 2 гривні і монети 1 гривня зразка 1996 року. Їх будуть замінювати на відповідні обігові монети зразка 2018 року.

Запорожці зможуть без обмежень і безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок і старі банкноти, введені в обіг до 2003 року, протягом наступних трьох років:

у всіх українських банки – протягом одного року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2021 включно;

в Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ) – протягом трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2023 включно.

Крім того, Національний банк з 1 жовтня 2020 буде активніше вилучати з обігу банкноти номіналом 1 і 2 гривні зразків 2003-2007 років і оборотні монети номіналом 1 гривня старого зразка, виготовлені до 2018 року.

Нагадаємо, Нацбанк України вводить в обіг пам’ятну монету «Славетне місто Запоріжжя». Це монета номіналом 5 грн.

Сообщение Які номінали монет та банкноти гривень перестануть діяти з 1 жовтня появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/jaki-nominali-monet-ta-banknoti-griven-perestanut-dijati-z-1-zhovtnja.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top