Повний список пільг, які можуть отримати діти
Діти загиблих на війні військовослужбовців мають право на навчання у державних освітніх закладах. Також вони до досягнення повноліття отримуватимуть пенсію з втрати годувальника. Про пільги розповіли у ГО « Український центр захисту прав людини».
Читайте також: Що потрібно знати про отримання спадщини — юристка роз’яснила правила черг
Діти загиблих військовослужбовців ЗСУ мають право на цілу низку пільг, гарантованих державою. Перш за все, держава має надати їм безоплатну психологічну допомогу.
Діти полеглих військовослужбовців мають право на всі пільги, передбачені членам сім’ї загиблого захисника, а також право:
- на вступ поза конкурсом до державних та комунальних закладів вищої та фахової передвищої освіти на спеціальності, підготовка за якими здійснюється за рахунок коштів відповідно державного та місцевих бюджетів;
- на позачерговий прийом у дитячі заклади за місцем проживання.
Діти також мають право на пенсію по втраті годувальника: повнолітнім утриманцям військових, які загинули під час війни, держава виплачує по 70% їх грошового забезпечення. Стільки ж виплачується на неповнолітню дитину. Якщо дітей двоє і більше, то розмір пенсії на кожну – по 50% від грошового забезпечення.
Пільги для дітей осіб, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи
Важливо! Пільги надаються за умови встановлення щодо особи, яка перебуває в полоні, факту позбавлення її особистої свободи.
Діти осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, мають право на позачерговий прийом у дитячі заклади за місцем проживання.
Крім того, держава забезпечує дітям осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, а також дітям осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, які загинули (померли), у тому числі дітям, які навчаються за денною формою навчання у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, – до закінчення такими дітьми закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, державну цільову підтримку для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти у державних та комунальних закладах освіти.
Державна цільова підтримка надається у вигляді:
— повної оплати навчання за рахунок коштів загального фонду державного або місцевих бюджетів у разі зарахування вступників на навчання за державним (регіональним) замовленням відповідно до умов та правил прийому на навчання до вищих та професійно-технічних навчальних закладів на відповідний рік;
— часткової оплати навчання за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів шляхом надання особам, зарахованим на навчання за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб, пільгових довгострокових кредитів для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти відповідно до Порядку пільгового кредитування для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
— соціальної стипендії (у розмірі та порядку її призначення і виплати, встановлених Постановою Кабінету Міністрів України “Про деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) закладів фахової передвищої та вищої освіти”) — для осіб, які навчаються за державним або регіональним замовленням за денною формою;
— безоплатного забезпечення підручниками — за рахунок бібліотечного фонду відповідного закладу освіти;
— безоплатного доступу до Інтернету, систем баз даних у державних та комунальних закладах освіти;
— безоплатного проживання в учнівських та студентських гуртожитках або проживання у студентських гуртожитках з пільговою оплатою — для осіб, які навчаються за денною формою.
Для отримання державної цільової підтримки особи подають особисто на ім’я керівника відповідного професійно-технічного або вищого навчального закладу заяву, складену в довільній формі, із зазначенням конкретних видів державної цільової підтримки, на які особи претендують. Державна цільова підтримка певного виду надається за рішенням керівника навчального закладу.
Раніше ми розповідали, як запоріжцям оформити субсидію, якщо хтось із членів родини перебуває за кордоном.
Джерело