Які види допомоги можна отримати у Запоріжжі від держави

За допомогою запоріжцям треба звертатися у відділи прийому громадян департаменту соцзахисту населення, які є у кожному районі міста. Зокрема, спеціалісти Дніпровського відділу нагадали про особливості своєї роботи під час воєнного стану. Розповіли також про види державної допомоги, на які мають право запоріжці.

За інформацією представників Дніпровського відділу прийому громадян, щодня до них звертається в середньому близько 100 людей за оформленням різних видів допомоги. Так, майже щодня звертаються для встановлення статусів — багатодітна родина, ветерани праці, особи з інвалідністю внаслідок війни, члени сім’ї загиблих захисників. Вони отримують від соцпрацівників відповідні посвідчення.

Також у відділах прийому громадян працюють з внутрішньо переміщеними особами. Соціальні експерти повідомляють, що після повномасштабного вторгнення кількість ВПО в Запоріжжі зросла.

У зв’язку з військовою агресією рф збільшилась також кількість громадян, які потребують матеріальної допомоги внаслідок поранення – вони також звертаються для оформлення державної допомоги.

При цьому соцпрацівники наголошують – фізична присутність у відділенні прийому громадян не обов’язкова. Так, деякі види допомоги можна оформити через портал Дія – зокрема це виплати одиноким матерям, важкохворим дітям, усиновленим дітям та дітям з інвалідністю.

Українці за кордоном можуть оформити державну допомогу при народженні дитини, якщо нададуть соцпрацівникам відповідні документи поштою.

Також спеціалісти нагадують запоріжцям, що для них існують також міські програми.

— Так, мешканці нашого району мають право на одноразову матеріальну допомогу раз на рік. Вона передбачена для найбільш вразливої частини населення – тих, чий дохід не перевищує 4380 грн. Це і пенсіонери, і інваліди. Комісія призначає цю виплату для кожного випадку індивідуально, але в середньому це 1000-2000 грн, — розповіла заступниця начальника відділу прийому громадян управління соціальної підтримки населення департаменту соцзахисту населення Запорізької міської ради Олена Баштова.

При цьому спеціалісти наголошують – на час дії воєнного стану вже призначені виплати продовжуються автоматично, тож звертатися повторно до відділень не треба.

Прийом громадян у відділах соцзахисту міста здійснюється з понеділка по четвер з 8:00 до 17:00, та по п’ятницях – 8:00 до 15:45 без перерви на обід.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/yaki-vydy-dopomohy-mozhna-otrymaty-u-zaporizhzhi-vid-derzhavy.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top