Який документ підтверджує достовірність РНОКПП?

Підтвердженням достовірності реєстраційного номера облікової картки платника податків є документ, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі (картка платника податків). Також підтвердити реєстраційний номер можна за допомогою даних з Державного реєстру, внесених до паспорта громадянина України або свідоцтва про народження.

Реєстраційні номери створені для зручності, однак на практиці вони можуть викликати плутанину. Наприклад, багато хто не до кінця розуміє, що таке РНОКПП та чим він відрізняється від ІПН. Ця проблема виникла частково через те, що раніше коди визначалися дещо по-іншому.

Яка різниця між РНОКПП та ІПН?

З 1 січня 2023 року в Україні ІПН і РНОКПП стали окремими кодами. Це нововведення було запроваджено для уніфікації системи ідентифікації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ФОП).

Наразі РНОКПП присвоюється кожній фізичній особі, тоді як юридичні особи отримують ІПН.

Однак багато людей досі вважають, що ІПН і РНОКПП — це один і той самий код. Це може призвести до помилок при заповненні документів або під час реєстрації в різних державних реєстрах. Тому, щоб уникнути помилок, важливо чітко розуміти різницю між цими кодами.

Щоб уникнути плутанини, варто пам’ятати, що ІПН — це індивідуальний податковий номер, який надається кожній юридичній особі та фізичним особам-підприємцям.

РНОКПП — це реєстраційний номер облікової картки платника податків, який присвоюється кожній фізичній особі та фізичній особі-підприємцю.

Для кращого розуміння наведемо кілька ключових відмінностей між ІПН і РНОКПП:

  • ІПН складається з 12 цифр, тоді як РНОКПП — з 10 цифр.
  • ІПН надається кожній юридичній особі, а РНОКПП — кожній фізичній особі.
  • Фізичні особи-підприємці мають і ІПН, і РНОКПП.
  • Перші 7 цифр ІПН юридичної особи збігаються з відповідними цифрами ЄДРПОУ.

Який документ підтверджує достовірність РНОКПП?

Як швидко перевірити ІПН та РНОКПП в системі YouControl?

Дізнатися номер платника ПДВ можна зі статутних документів компанії, які менеджер або бухгалтер нададуть за запитом.

Індивідуальний податковий номер є унікальним для кожної особи, що робить його зручним для перевірки контрагента. При перевірці фізичної особи в системі YouControl можна вказати її РНОКПП для максимальної конкретизації пошукового запиту та уникнення можливих збігів з тезками.

При перевірці юридичної особи чи ФОП в системі YouControl достатньо ввести ІПН або ЄДРПОУ в пошуковий рядок, щоб одразу отримати досьє потрібного контрагента. Адже пошук лише за назвою компанії може видати кілька результатів компаній зі схожими назвами.

Знання ІПН та РНОКПП дозволяє отримати дані з реєстрів про людину або юридичну особу в системі YouControl, що дає змогу за кілька хвилин оцінити надійність співпраці або іншої можливої взаємодії.

Share this post

нет
scroll to top