Яким буде останній місяць весни: метеорологиня дала прогноз

Початок квітня цього року порадував українців незвично теплою погодою. В деяких районах України температура повітря сягала майже 30 градусів тепла. Однак така спека тривала недовго: в середині квітня прийшло різке похолодання. Яких каприз чекати від погоди у травні розповіла метеорологиня Віра Балабух в інтерв’ю «24 каналу».

Такі температури зазвичай характерні для літа. За словами завідувачки відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України, це сталося через сильний відтік субтропічного повітря, який приніс не тільки літню спеку, але й пил з пустелі Сахара.

«За розрахунками Європейського центру середньотермінових прогнозів, очікується що середня за місяць температура повітря у травні може бути на 1 – 2 градуси вищою за кліматичну норму у західних, південних та південно-східних областях України, на решті території – у межах норми», – каже Балабух.

Не можна стверджувати, що квітень буде теплішим за травень. Очікуються мінливі погодні умови та подальші аномалії. З середини квітня та до наступного тижня на погоду впливатиме арктична повітряна маса зі значно нижчими температурами. Зокрема, максимальні температури будуть значно нижчими за норму. Мінімальні температури, однак, залишаться майже нормальними, незважаючи на сильний приплив холодного повітря.

«Адже середня температура травня на значній території країни – в межах 15 – 18 градусів, а на початку квітня середня за добу температура повітря сягала 18 і навіть 20 градусів», – нагадує науковиця. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/yakim-bude-ostannij-misyats-vesni-meteorologinya-dala-prognoz/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top