Юлія Тимошенко очолила рейтинг брехунів – дослідження VoxCheck

Фото: УП

Журнал Новое Время спільно з VoxCheck оцінив, хто з ключових кандидатів у президенти частіше за інших говорить неправду, та проранжував їх за цим показником.

Згідно досліджень, рейтинг брехунів очолила Юлія Тимошенко. Компанію в першій трійці їй склали Олег Ляшко та Юрій Бойко.

Рейтинг політичних ошуканців став плодом року роботи аналітиків VoxCheck, пишуть журналісти сайту «Новое время». Перелк складався на основі висловлювань публічних виступів кандидатів у президенти протягом усього 2018-го року. Промови оцінювали за параметрами правда-брехня і перевіряли їх. Єдина вимога до цитат у VoxCheck – щоб в них містилися якісь факти або дані.

Лідерка партії ВО «Батьківщина» в більше ніж третині своїх висловлювань обманювала слухачів, в третині – маніпулювала фактами. Тож промови Юлії Володимирівни аналітики офіційно радять «ділити на три».

Лідер фракції РПЛ Олег Ляшко брехав в 30% випадків, «опоблоківець» у вигнанні, кандидат в президенти від «Опозиційної платформи «За життя»  Юрій Бойко обманював слухачів 23% промов.

У список мав би потрапити і найрейтинговіший на сьогодні кандидат – шоумен Володимир Зеленський. Але протягом усього того часу, поки команда VoxCheck відстежувала його виступи, засновник Кварталу сказав занадто мало конкретних речей, які можна перевірити, – подібних цитат у нього виявилося лише п’ять. Тому до підсумкового списку він не потрапив, – повідомляють журналісти видання.

Аналітики оприлюднили дослідження вчора, і вже сьогодні реакція соцмереж не змусила себе чекати. Своє ставлення до брехунів висловили й відомі українці.

Політолог, колишній журналіст, народний депутат ВР 6 скликання Віктор Уколов у своєму блозі зазначив, що саме від переможців рейтингу зазвичай чути найбільше звинувачувань на адресу влади.

–  Саме від «переможців» цього рейтингу чути найбільше звинувачень на адресу влади, які усі просто неможливо спростовувати – інакше ні про що конструктивне ніхто вже говорити не встигне.

Відтепер, коли чуєте чергове звинувачення від Юлії Володимирівни на Погоджувальній раді – згадуйте про цей рейтинг брехунів і не звертайте уваги.

Навіть немає сенсу показувати анкети її Центру захисту киян, де збирають паспортні дані невідомо для чого.

Сумарний показник брехні та маніпуляцій (за даними дослідження) у Тимошенко становить 60,5%. На мою думку, приблизно таким і має бути її антирейтинг, тобто відсоток тих, хто не довіряє цьому політику. Для порівняння для Петра Порошенка цей сумарний показник ледь перевищує 30%, тобто удвічі менший.

Наостанок хочу лише нагадати, що такий рейтинг «Новое время»публікує вже другий рік поспіль, але двоє з трьох лідерів там не змінилися, – написав політолог.

Источник: https://forpost.media/novosti/strong-julija-timoshenko-ocholila-rejting-brehuniv-doslidzhennja-voxcheck-strong.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top