Юний запоріжець кілька місяців спостерігав за пінгвінами і написав цікаву наукову роботу

Юні  запорізькі екологи взяли участь у науковій щорічній конференції

екоконференція

На базі ЗПО «Дитячий парк «Запорізький міський ботанічний сад» Запорізької міської ради відбулася наукова екологічна конференція для учнівської молоді закладів освіти міста «Збалансоване природокористування: традиції, перспективи та інновації».

Через воєнний стан у цьому році вона пройшла у заочному форматі. А тому географія учасників — не лише Запоріжжя, а й населені пункти Заходу України, Норвегії та Великобританії, де діти зараз знаходяться.

екоконференція

— Учасники разом з заявками надсилали на електронну пошту презентації та відеозахист своїх робіт, — розповіла «Індустріалці» заступник директора з навчально-методичної роботи Ірина Артюх-Савлучинська. — Всього було 35 учасників (включаючи кураторів). Автори робіт були представлені у трьох вікових категоріях: 11-13, 14-16, 16-19 років. Роботи прислали навіть 9-річні діти, вони йшли поза конкурсом.

Було багато цікавих робіт. Їх оцінювали члени журі, серед яких — фахівці з біологічного факультету Запорізького національного університету доктор біологічних наук Ірина Полякова та кандидат біологічних наук Костянтин Домбровський.

Учасники представили цікаві креативні та іноваційні ідеї щодо збалансованого природокористування не тільки в Україні, а й в інших країнах світу.

Так, учень гімназії №97 Микола Шевель півроку спостерігав за пінгвінами в Антарктиді і на основі своїх спостережень написав роботу про дослідження стану виводкових колоній пінгвінів з використанням фотокамер СЕМР.  Його наукова робота — серед переможців.

екоконференція

Але в основному у своїх роботах юні екологи торкалися проблем забруднення атмосферного повітря у Запоріжжі та способів їх вирішення, переробки сміття та модернізації системи освітлення, аномальних погодних явищ у Запоріжжі та їх причин тощо.

Після обговорення журі визначило кращі роботи.

Автори робіт-переможців у трьох вікових категоріях:

Діана Дементьєва, учениця ЗНВК №67;
Микола Шевель, учень Запорізької гімназії №97;
Аріна Редька, учениця ЗЗШ І-ІІІст. №103.

Журі також відзначило роботи:

Кіри Піценко, учениці Запорізької гімназії №46;
 Єгора Сичова, учня Запорізького академічного ліцею «Перспектива»;
 Аліни Мрихіної, учениці Запорізького академічного ліцею «Перспектива»;
Анастасії Стадченко, учениці Запорізької гімназії №11;
 Анастасії Сухобок, учениці Запорізької гімназії №84;
 Олександри Чаборай, учениці ЗНВК №67;
Ангеліни Пустовіт, учениці ЗНВК №67.

Варто зазначити, що серед переможців — всі три роботи учнів Запорізького навчально-виховного комплексу №67. До участі у науковій екологічній конференції Діану Дементьєву, Олександру Чаборай та Ангеліну Пустовіт готувала куратор Олександра Гриценко. І такий прекрасний результат!

Переможці, крім дипломів, отримають також подарункові сертифікати на придбання техніки.

Фото Олександра Прилепи та з фейсбук-сторінки ЗПО «Дитячий парк «Запорізький міський ботанічний сад»

Сообщение Юний запоріжець кілька місяців спостерігав за пінгвінами і написав цікаву наукову роботу появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/yuniy-zaporizhets-kilka-misyatsiv-sposterigav-za-pingvinami-i-napisav-tsikavu-naukovu-robotu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top