Новый роман Юрия Андруховича выйдет уже в этом году
Во время масштабного ArtForum Запорожье посетил известный писатель, культурный деятель, один из основателей литературного явления «станиславский феномен» Юрий Андрухович. Он принял участие в панельной дискусии о влиянии культуры на общество, а также провел пресс-конференцию.
«Радіо ніч»
Последняя книга Юрия Андруховича «Коханці юстиції» вышла еще в 2017 году. Писатель рассказал, что читателям, которым не терпится прочитать его новое произведение, в этом году повезет. Сообщил, что недавно закончил писать новый роман. Он будет называться «Радіо ніч». Хотя изначально название было другим.
— Коли ще не було роману, вже була назва — «Радіо смуток». Так називається приватна радіостанція, на якій працює одна людина. «Радіо смуток», можливо, навіть краще звучить, але молодий письменник Сергій Мартинюк встиг видати свій роман «Капітан смуток» . І щоб цих смутків у сучасній українській літературі було не забагато і, оскільки, радіостанція працює протягом ночі, — змінили назву, — говорит Юрий Ардрухович. — Ведучий виходить в ефір о 00:00 годин. Він проводить 8 годин перед мікрофоном в ніч з 12 на 13 грудня. Його слухють на всій земній кулі і він рухається разом з часовими поясами. На восьму ранку всюди вже 13 грудня.
Юрий Андрухович открыл секрет, что договорился с издательством, чтобы его роман «Радіо ніч» был издан 13 декабря.
Юрий Андрухович рассказал, что пока отдал книгу первому читателю — другу Александру Бойченко. Говорит, что без этого ритуала, — обойтись невозможно.
— Все, що зміг, я вже зробив для роману. А тепер передав своєму першому читачеві, який зараз робить стилістичне і мовне редагування. Я вважаю, що обов’язково кожному з авторів: всім геніям і не геніям потрібен перший читач, перший редактор. Він побачить те, що автор вже не може бачити, бо знаходиться в середині тексту.
Музыка и литература
Юрий Андрухович рассказал, что его, как и всех украинцев, пандемия коронавируса застала врасплох. Весной он вместе с польской экспериментально-инструментальной группой «Karbido» готовил совместный проект.
Творческое сотрудничество писателя и группы началось еще в 2005 году. За это время они успели выпустить несколько альбомов, сыграть совместные концерты.
В этом году концертная программа, по словам Юрия Андруховича, была особенной, приуроченной к его 60-летию. Писатель отметил день рождения 13 марта.
— Ми готували у Польщі великий концерт, хотіли зробити таку програму з усіх наших попередніх альбомів. Цей концерт скасували за два дні. Я декілька днів ще був в Вроцлаві. Ми вирішили скористатися тим, що ми разом і у нас є зала для репетицій. Почали працювати над наступним альбомом, за два дні зробили чорнові версії трьох композицій. Потім розїхалися. Альбом буде називатися «Q», він пов’язаний з романом «Коханці Юстиції». Потім під час карантину створював тексти для наступних композицій. За першої ж нагоди ми продовжимо цю роботу. Маю надію, що створимо цей альбом.
— По вашему мнению, почему необходимо сочетание литературы и музыки?
— Воно на мій погляд, поєднання музики і літератури дуже потрібне та корисне. Зокрема, ще й тому, що повертає поетичне, літературне слово до своїх витоків — до звучання. Перші поети були водначас завжди музикантами, — отмечаетю Юрий Андрухович.
А вот совместный альбом Юрия Андруховича и группы «Сон Совы» успел выйти весной этого года на виниловых пластинках и в интернете. Он даже стал одним из самых скачиваемых альбомов.
-Как возник ваш проект с группой «Сон Совы»?
-Мені написала організаторка їхніх концертів та запропонувала співпрацю. У них проходили концерти на терасі київської багатоповерхівки. Відомі діячі культури читали тексти, а вони — грали музику. В мене є вже багатий досвід виступів з різними музикантами, в тому числі з польськими. А з ними я потрапив у ситуацію, що у нас не було жодної репетиції. Я надіслав їм тексти завчасно, — рассказывает Юрий Андрухович. — З музикантами, якими було потрібно майже дві години відстояти на сцені, я познайомився буквально під час саундтреку перед концертом. У нас була домовленість, що вони тексти чудово знають, у них є продумані рішення, тобто, вони слухають мене і йдуть за мною. Це було для мене комфортно, їм теж. Цей концерт був дуже успішний. Я подумав для себе, що можливо ми з ними запишемо колись альбом. Коли вийшов мій найостанніший на сьогодні роман «Коханці юстиції», у нас відбувався черговий фестиваль «Порто Франко». Я подумав, що є сенс зробити презентацію нового роману не в звичній, банальній формі, а у формі концерту. Я попросив їх створити музику до цього роману. Фронтмен гурту Кирило Цуканов одразу обіграв цю фразу «Музика до і після роману». Мені це дуже сподобалось. Так ми записали альбом «Коханці Ю». Як і багатьом іншим артистам ця цьогорічна пандемія перебила багато прекрасних планів.
-Какими должны быть музыканты, чтобы вам было комфортно с ними работать?
— Мені щастить із музикантами, яких я зустрічаю. Я зустрічаю надзвичайно вдумливих літературоцентричних музикантів. Це не обов’язкова норма для видатного чи просто музиканта, — читати книжки та розуміти написаний текст. Музика настільки самодостатня, що можна обійтися без цього. Але я б швидше не міг працювати з такими музикантами. Мені потрібно, щоб те, що в мене написано, — вони прочитали, полюбили, знайшли себе в цьому і знайшли музику до та після. Тому цей проект нам вдався. Я дуже задоволений з цієї роботи. Вже хочеться виконувати її наживо перед живими людьми, зі сцени, — делится Юрий Андрухович.
Музыка, как средство от карантинной хандры
Писатель рассказал, что пережить период строгого карантина ему помогла музыка. А все началось с того, что он попросил друзей подарить ему на день рождения — виниловый проигрыватель.
-Це мені страшенно допомогло переживити найважчі тижні карантину. Це був ніби звуковий карнавал. З’явилося багато вільного часу. Але не можливо весь час лише писати, читати. Треба ще чимось заповнювати сидіння в чотирьох стінах. Я згадав, що на горищі над моєю квартирою десь повинна бути моя колекція вінілових дисків з 70-х років. Я надягнув всі ці маски, захисний костюм, рукавиці і поліз у ті паутини та звалища, — рассказівает Юрий Андрухович. — Це була така неймовіра радість знайти кілька тих напівзгнилих коробок. В них була вся колекція платівок, які я колись ще студентом скуповував у Львові. Особливо класичну старовинну музику, рок-музику. За моїми підрахунками там близько 500 дисків. Але виявилося, що вони чудово звучать. Я не торкався їх понад 30 років, а вони — зазвучали. Це дуже допомогло під час карантину.
Напомним, ранее «Индустриалка», писала о том, что Сергей Жадан презентовал на АртФоруме свой сборник «Список кораблів» и рассказал о творческих планах.
Читайте также: Ирен Роздобудько рассказала запорожцам о счастливой семейной жизни
Сообщение Юрий Андрухович раскрыл тайну нового романа и рассказал о музыкальных проектах появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/yuriy-andruhovich-raskryil-taynu-novogo-romana-i-rasskazal-o-muzyikalnyih-proektah
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook