Зґвалтування дівчини представниками ТЦК, Буданов у полоні росіян: огляд фейків за тиждень

У світі, де інформаційний простір переповнений неперевіреними фактами, пропагандою та відвертими вигадками, ми прагнемо бути вашим надійним джерелом правди. Кожного тижня ми аналізуємо найбільш розповсюджені фейки, демонструємо їхній вплив на суспільну думку та розкриваємо методи, якими ви можете самостійно відрізнити правду від маніпуляції.

Розглянемо декілька актуальних фейкових історій, які встигли збентежити громадськість. Приєднуйтесь до порталу Акцент, щоб разом сприяти культурі перевірки фактів і обережного споживання інформації.

Зґвалтування працівниками ТЦК дівчини в хостелі

На платформах «МЕТА» з’явилася серія рекламних оголошень з підробленої сторінки, які поширювали неправдиву інформацію про нібито випадок зґвалтування у хостелі. Реклама, заснована на фейковому «кримінальному» повідомленні, була таргетована на 40 міст України зі зміною лише назв міст у кожному оголошенні. Інформація про цю операцію надійшла від Запорізького обласного ТЦК.

Ворог використав ім’я українського телеканалу для додання вагомості оголошенням і залучення довіри користувачів. Є підозри, що посилання в оголошеннях можуть вести на фішингові сайти.

Закликаємо бути обережними: не переходьте за підозрілими посиланнями та не довіряйте недостовірним джерелам інформації, які розповсюджують «сенсаційні» новини!

Підготовка школярів України до війни

Російська пропаганда продовжує спроби дискредитувати українську владу, маніпулюючи фактами щодо законопроекту про посилення загальновійськової підготовки у школах. Використовуючи наратив про «війну до останнього українця», пропагандисти пов’язують цю ініціативу з допомогою США, не враховуючи, що законопроєкт зареєстрований до оголошення підтримки від США. Зазначається, що основа для військової підготовки в школах уже існувала, і новий законопроект має на меті лише розширення її можливостей.

Ворожі TG-канали поширюють фейковий пост із соцмережі Facebook буцімто від імені заступниці керівника Центру протидії дезінформації Аліни Бондарчук

У дописі стверджується, що в рамках «флешмобу «Ухилянт» російські пропагандисти використовують українських військових, які перебувають у російському полоні. 

Насправді це черговий фейк ru-пропагандистів, оскільки на офіційній сторінці А. Бондарчук допис з таким змістом відсутній. Крім того, у офіційної сторінки заступниці керівника Центру інша назва та інше фото. 

Подібні фейки поширюються у рамках російської ІПсО «Ухилянт» з метою дискредитації роботи Центру щодо протидії цій інформаційно-психологічній операції, мета якої — розколоти суспільство.

Також цікава добірка фейків від Центру протидії дезінформації: (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Керівництво України готує «нову Бучу під Харковом»Студентам університету КПІ ім. Ігоря Сікорського заблокували картки для проходу в гуртожиток: щоб розблокувати картку, треба оновити свої дані в ТЦК та СПросійський пропагандистський сюжет про канадських найманців у лавах Збройних Сил УкраїниУ мережі активізувалася шахрайська схема від імені «Укрпошти»Очільника ГУР МО України Кирила Буданова було взято у поло Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/zgvaltuvannya-divchini-predstavnikami-ttsk-budanov-u-poloni-rosiyan-oglyad-fejkiv-za-tizhden/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top