З 1 червня введено заборону на виїзд із України для нової категорії громадян

З 1 червня в Україні набули чинності нові правила, що стосуються військовозобов’язаних чоловіків віком від 18 до 60 років, які мають подвійне громадянство. Про це повідомило посольство США в Україні.

Відтепер українці з подвійним громадянством більше не зможуть виїхати з країни, навіть якщо вони проживають за кордоном. Це стосується також тих, хто має громадянство США та України. Українське законодавство не визнає подвійного громадянства, тому такі особи розглядаються виключно як громадяни України і на них поширюються всі права та обов’язки українських громадян.

Посольство США нагадує, що в умовах воєнного стану чоловікам у віці від 18 до 60 років заборонено виїжджати з України. Раніше виняток дозволяв чоловікам з подвійним громадянством виїжджати за кордон після зняття з реєстрації місця проживання в Україні та реєстрації в США. Проте, з 1 червня цей виняток було скасовано.

Посольство радить чоловікам з подвійним громадянством уникати поїздок до України, якщо вони не бажають залишатися в країні на невизначений термін. Існує високий ризик, що їм не дозволять виїхати, навіть якщо вони мають американський паспорт.

Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко підтвердив, що чоловіки з посвідкою на проживання в інших країнах не можуть виїхати з України. Вони зобов’язані стати на військовий облік і виключені з переліку осіб, які підлягають зняттю з військового обліку.

Крім того, речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін повідомив, що українці, які перебувають за кордоном і в яких у застосунку «Резерв+» після оновлення даних з’явився статус «у розшуку», повинні повернутися в Україну та особисто звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/z-1-chervnya-vvedeno-zaboronu-na-viyizd-iz-ukrayini-dlya-novoyi-kategoriyi-gromadyan/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top