З тарифами не по кишені але з дахом над головою: як живуть переселенці в запорізькому модульному містечку РЕПОРТАЖ

Модульні будиночки в Південному мікрорайоні вже дев’ять років служать домівкою для переселенців. Зараз їх тут понад дві сотні. І є ще 17 місць на підселення у кімнати.

Містечко побудували в Запоріжжі  ще на початку 15-го року. Тоді сюди і заселилась Олена, переселенка з Донеччини.

«Я якщо й поїду колись, то до сестри у Донецьку. Коли прилетіло в мій будинок – він просто склався. А зараз є хоч якась віра бо Україні допомагає майже весь світ. І колись війна має закінчитись», – з оптимізмом каже Олена.

У кімнаті навпроти – літне подружжя з під Курахово. Вони тут з вересня цього року. Головна цінність родини – старий родинний фотоальбом – єдине, що вони вивезли з минулого життя.

«Ми жили в селі Максимілянівка поруч. Потім винаймали квартиру у  Курахово. Але в неї прилетіло, якраз коли я сиділа на кухні та дивом вціліла. Якби не дерево то напевно б не вижила, бо й руку вивернуло й постраждала нога. Там у нас залишилось господарство, будинок з усіма меблями та технікою. А тут – нічого», – розповідає Людмила.

А Ларису з Маріуполя тут влаштовує все. Вона тут з квітня 22-го. Каже що після поневірянь по підвалах розбомбленого міста це майже 5-ти зірковий готель для них.

Ліки і посуд — майно Лариси з Маріуполя

«У мене тут чоловік хворий і мав інсульт. Доводиться зараз доглядати. А так тут все є і навіть продукти нам волонтери іноді привозять. А так все є і всі комунальні теж».

Тут в кімнатах на 2 та 4 особи живуть майже всі переселенці. Єдине на що нарікають люди це на вартість електроенергії. Вона для них на загальних засадах: 4,32 грн/кВт∙год. Хоча опалення тут електричне.

Втім, як зазначають у компанії «КП «Запоріжремсервис», рахунки виставляють окремо на кожен договір. І наразі, якщо не буде окремої постанови Кабінету Міністрів, вартість не зміниться.

Наразі в містечку є все для життя: від мікрохвильовок до пралок та сушарок. А незабаром тут підключать потужний генератор на випадок блекауту. Проте існує важлива проблема – це відсутність укриття.

В цих кімнатах тепер — ціле життя
За чистотою слідкують самі мешканці містечка
Кожен намагається створити в містечку домашній затишок

Попри це люди тут не звикли жалітись. Дехто зізнається: наразі найбільших страх це те, що вони можуть вдруге залишитись без даху над головою, адже модульне містечко було розраховане на п’ять років.

Втім мова про закриття або ліквідацію містечка поки не йде. Завершення офіційного терміну експлуатації містечка стало лише причиною частіших перевірок.

Посадовці обіцяють стежити за безпекою

 «Тому ми будемо щорічно проводити інспекцію, в тому числі електрообладнання задля безпеки. Та перевіряти технічний стан будиночків», – запевнив в.о директора КП «Запоріжремсервис» Сергій Білоус.

Славко Твердохліб, фото автора

Читайте також: 36 років спільного життя: пара, яка втратила житло через ворожий дрон, одружилася у запорізькому шелтері. ФОТО

 

 

Share this post

нет
scroll to top