З проблемою розповсюдження амброзії та спалаху захворювань, яке ця рослина провокує, в Запоріжжі стикаються кожного року. Тож ще в 2016 році в Запоріжжі розробили комплексну програму по боротьбі з амброзією. До неї намагаються залучати і профільні органи, і підприємства, і мешканців нашого міста.
Перший крок на шляху боротьби з цією карантинною рослиною – моніторинг стану ділянок Запоріжжя на предмет розповсюдження амброзії та виявлення її осередків. Напередодні сезону цвітіння представники районних адміністрацій спільно з інспекцією з благоустрою та спеціалістами фіто-санітарної інспекції створюють мобільні групи, які регулярно об’їжджають місто та виявляють осередки розповсюдження цієї карантинної рослини. За даними, зібраними мобільними групами, складають карти, за якими починають роботу у боротьбі з амброзією.
В Запоріжжяідля боротьби з амброзією частіш за все використовують один з 3 існуючих методів, механічний. Рослину викошують. Однак Вадим Лобко розповів, що такий метод не є якісним на 100%. При покосі амброзії її насіння все одно осипається та потрапляє у грунт, після чого проростає. Однак якщо встигати косити цю шкідливу рослину до періоду його цвітіння і робити це регулярно, це зменшує кількість та обсяги осередків. В Запоріжжі амброзію викошують до 7 разів на рік.
Ще один метод, який можна використовувати для боротьби зі шкідником, – хімічний. Але такий метод є шкідливим, тож на великій території його застосовувати не можна. Окрім амброзії, хімікати знищують і інші рослини, і наносять удар грунту.
Вадим Лобко розповів, що за рік лише комунальні служби обробляють понад 1200-1300 га. Окрім них до прибирання амброзії долучались і промислові підприємства, які також винищують рослину на великій кількість територій.
На сьогоднішній день, в рамках дії комплексної програми, до тих, хто не бере участі у боротьбі із амброзією, можуть застосовувати штрафні санкції. Недобропорядні підприємства, які ухиляються від прибирання територій від шкідливої рослини, мають сплачувати штрафи у розмірі від 340 до 1360 грн для фізичних осіб, і від 850 до 1700 гривень – для підприємців, посадовців, юридичних осіб.
Дивіться у актуальному інтерв’ю гостя Ранку з TV5:
Як формується та визначається сума штрафу за неприбрану амброзію?Як мешканці Запоріжжя можуть долучитись до програми із винищення шкідника?Як в цьому сезоні планують боротись із рослиною?
Читайте також: Випалювання листя та сухої трави — це незаконно: зоозахисниця розповіла, як вберегти природу
Источник: https://tv5.zp.ua/news/za-nepribranu-ambroziyu-shtraf-yak-v-zaporizhzhi-boryutsya-iz-roslinoyu-shkidnikom/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook