За рахунок багатомільйонного кредиту в Запоріжжі оновлять міський транспорт

Запорізька міська рада вирішила взяти кредит Європейського інвестиційного банку на закупівлю 26 нових електробусів і 20 дизельних автобусів. Загальна сума кредиту складатиме 10,84 млн євро.

На останній сесії міськради було прийнято рішення взяти кредит Європейського інвестиційного банку в рамках державної програми “Міський громадський транспорт України”. Всього за кредитні кошти будуть закуповувати 26 електробусів і 20 дизельних автобусів великої місткості стандартної довжини – 12 метрів.

Як повідомляє прес-служба мерії, загальна сума кредиту становитиме 10,8 мільйонів євро: близько 376 млн гривень або приблизно по 8 млн грн. на одну одиницю транспорту. Насправді ж електробуси будуть істотно дорожче автобусів.

Кредит нададуть на 22 роки з пільговим періодом 2 роки під відсоткову ставку до 2,5% річних. Витрати, пов’язані з обслуговуванням кредиту прогнозується оплачувати починаючи з 2021 року. Платежі з погашення основної суми боргу і відсотків будуть здійснюватися кожні півроку. Тендер на придбання транспорту для КП “Запоріжелектротранс” планують провести в першій половині 2021 року.

Нагадаємо, у листопаді 2020 року представник Європейського інвестиційного банку Іштан Хайнцінгер повідомив, що фінансова установа готова надати кредит Запоріжжю. У міськраді, в свою чергу, вказували, що спочатку на маршрути “вийдуть” 10 електробусів. Вони з’єднають центр міста з Бородинським мікрорайоном та Хортицьким районом міста.

Читайте також: Підвищення ціни на транспортування газу: національна комісія опублікувала нові тарифи (таблиця)

Сообщение За рахунок багатомільйонного кредиту в Запоріжжі оновлять міський транспорт появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/glavnoe/za-rahunok-bagatomiljonnogo-kreditu-v-zaporizhzhi-onovljat-miskij-transport.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top