Бджільництво пропонує нам величезну кількість різноманітних продуктів, які можна вживати з користю для організму. Це як доволі популярні мед, прополіс, маточне молочко, так і менш відомі підмор, перга тощо. Одним із таких продуктів є забрусний мед, про корисні властивості якого розповіли фахівці компанії “Долина меду”, повідомляє інфопортал «Вощина».
Що таке забрусний мед і як його виготовляють
Забрус – це продукт, який використовують бджоли під час збирання меду. Для зберігання останнього комахи будують відомі всім стільники. А щоб ефективно зберігати мед, бджоли запечатують стільники воском. Воскові стільники, наповнені медом — це і є забрус.
Сам забрус можна використовувати як корисний та їстівний продукт. Він досить еластичний, тому багато людей використовують його як звичайну жувальну гумку. Однак віск після розжовування краще не ковтати.
Щоб насолодитись забрусним медом , його не потрібно відкачувати. Наповнені медом воскові стільники зрізають з рамок та використовують у їжу; в народі такий продукт більш відомий як “мед в стільниках”. Загалом, враховуючи походження та спосіб виробництва забрусного меду, в його складі завжди є певна кількість воску. Також варто відзначити наявність в ньому прополісу, перги та інших продуктів бджільництва.
Особливості складу забрусного меду
Якщо говорити про склад забрусного меду більш детально, він відрізняється наявністю великої кількості вітамінів, ферментів, макро- та мікроелементів.
До найбільш корисних компонентів забрусного меду слід віднести:
лізоцим – відрізняється антибактеріальним ефектом, знищує шкідливі бактерії, що є дуже корисним при багатьох захворюваннях;
бджолиний віск та прополіс – мають антизапальний ефект та пришвидшують регенеративні процеси в організмі;
антиоксиданти – сповільнюють старіння людського організму.
“Вітамінний склад забрусного меду характеризується наявністю таких сполук, як А, В1, В2, В5, С, D, E, H, K”, — пояснює співробітниця компанії “Долина меду” Ольга Ніконова. “Також цей продукт включає практично всі макро- та мікроелементи, які необхідні для організму людини. Перш за все це кальцій, натрій, магній, хлор, цинк”.
Користь від забрусного меду та його застосування в їжу
Забрусний мед відрізняється великою кількістю корисних властивостей. Саме тому люди знайшли йому застосування при наявності хвороб, які можуть вражати різні частини тіла.
Основні властивості забрусного меду виглядають таким чином:
знищення патогенних бактерій та протистояння різноманітним інфекціям, сильна антисептична дія;
покращення регенеративних функцій організму;
протизапальний ефект;
покращення роботи імунної системи організму;
покращення роботи дихальних шляхів, протидія бронхіальним захворюванням;
стабілізація метаболізму організму;
виведення шкідливих речовин, наприклад, холестерину;
укріплення стінок кровоносних судин, зменшення ризику захворювань крові;
стабілізація стану органів ШКТ, позитивний ефект при гастриті, виразці, коліті та інших подібних захворювань;
покращення стану шкіри, зменшення кількості вугрів, покращення еластичності та зовнішнього виду;
зменшення больових відчуттів внаслідок радикуліту, артриту тощо.
Завдяки таким діям забрусний мед широко застосовується під час застуд, захворювань ШКТ, серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, дерматологічних захворювань тощо. Це чудовий природній засіб, який можна використовувати для внутрішнього вживання як доповнення до консервативного лікування. Щоб зменшити біль, наприклад,при радикуліті чи артриті, забрусний мед потрібно втирати в шкіру, а не приймати як продукт харчування.
Протипоказання щодо прийому забрусного меду
В деяких випадках використовувати забрусний мед не дозволяється. Його застосування варто виключити при:
індивідуальній непереносимості продуктів бджільництва;
алергічній реакції;
гіпервітамінозі;
порушенні роботи підшлункової залози;
наявності психічних захворювань
Забрусний мед – це чудовий продукт, який не дуже відомий широкому загалу. За рахунок своїх корисних властивостей він допоможе покращити загальний стан організму не гірше, а інколи навіть більш ефективно, ніж звичайний мед. Тож варто спробувати цей трохи незвичний для більшості продукт бджільництва.
Источник: https://golos.zp.ua/obshhestvo/262238/zabrusnij-med-ta-korist-vid-jogo-zastosuvannja-shho-kazhut-eksperti
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook