Загарбники порушили справу про шахрайство в особливо великому розмірі проти мелітопольської зрадниці

У тимчасово окупованому Мелітополі спливли нові подробиці фінансових махінацій колаборантки Шапурової. Колишній «міністерці освіти» загрожує реальний термін за ґратами.

Яскравий представник зрадників та корупціонерів — колишня фейкова «міністерка освіти Запорізької області» Олена Шапурова. Злодійкувата зрадниця займалася фінансовими махінаціями ще до початку повномасштабної війни, обманюючи українську владу. Після 24-го лютого 2022 року, як пише «РІА-Мелітополь» вона не роздумуючи долучилася до рашистів, які були тільки раді появі такого «цінного кадра».

Однак любов до «русского мира» аж ніяк не завадила Шапуровій красти і під триколором.

На другий рік повномасштабної війни рашисти, мабуть, усе ж таки почали щось підозрювати і завели на колаборантку перевірки: у вересні 2023-го року, за наводкою такого ж колаборанта В.Рогова, у фейковому «міністерстві освіти» провели обшуки.

Прокуратура РФ буквально відкрила «скриньку пандори» і розкрила кілька схем Шапурової — починаючи від проходження співробітниками міносвіти медоглядів власним коштом і навару на дитячому харчуванні завдяки недостовірним відомостям, внесеним до акта здавання-приймання виконаних робіт, до реально великого улову.

Варто було копнути глибше, як з’ясувалося, що вушла «міністр» віддала 18 держконтрактів на суму 234 млн рублів одному підряднику. Причому конкурентів у нього не було. Контракти були підписані з Олексієм Сафроновим — власником кримського підприємства «ПМК Кримінвест». Сафронов -людина з дуже підмоченою репутацією.

На нього двічі порушували кримінальні справи через корупцію з держпідрядами, проте Сафронову вдалося «відбитися», і він знову з’являвся на «нових» територіях.

Так, ПМК «Кримінвест» виступала виконавцем 28 держконтрактів на загальну суму майже 300 мільйонів рублів. При цьому 22 з них на суму понад 284 млн рублів було підписано після того, як цю компанію викупив Сафронов (він же став і директором).

А 14 серпня 2023 року зазначений «бізнесмен» підписав 18 ремонтних держконтрактів із «міністерством» освіти і науки Запорізької області на загальну суму 234 мільйони рублів.

Однак «Скринька Шапурової» виявилася ще глибшою: з’ясувалося, що за такою самою схемою Шапурова уклала державний контракт на ремонт дахів восьми освітніх установ із підрядною організацією ТОВ «Капіталбуд». Власник фірми — Дьяченко Ганна Юнірівна, раніше мала фірму з такою самою назвою в Севастополі, що працює за держконтрактами.

Мільйон туди, мільйон сюди, і хоп — кошторисна вартість робіт збільшилася щонайменше на 48 мільйонів рублів, які осіли в кишені колаборантки: у документах було виявлено «численні невідповідності та порушення нормативної документації в ціноутворенні».

— Порушено кримінальну справу за ч. 4 ст. 159 КК РФ (шахрайство, вчинене в особливо великому розмірі). Хід розслідування кримінальної справи перебуває на контролі прокуратури, — пишуть пропагандистські джерела.

Однак ситуація набагато веселіша. Відомо, що загалом Шапурова віддала «Капіталбуду» 54 держконтракти на понад 960 млн рублів. До слова, тільки за підсумками 2022 року організація продемонструвала збиток на 35,6 млн рублів.

Так, за іронією долі, зрадницю, яка крала «при Україні» і зрадила свою країну, промінявши її на «русскій мір», засудить і посадить за ґрати російська влада, якій Шапурова так старанно цілувала черевики.

Зрозуміло, в Україні на колаборантку чекає таке ж «несолодке» життя у в’язниці — їй загрожує десять років позбавлення волі за державну зраду.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/kriminal/zaharbnyky-porushyly-spravu-pro-shakhraystvo-v-osoblyvo-velykomu-rozmiri-proty-melitopolskoi-zradnytsi.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top