Захистити від домашнього насильства: як у Запоріжжі допомагають дітям

Нині у Запоріжжі створюються і прийомні родини, і дитячі будинки сімейного типу. І таких має бути якнайбільше, кажуть представники Служби у справах дітей.

“Ми запровадили матеріальну допомогу 50000 гривень при створенні дитячого будинку сімейного типу. Сьогодні 10 дитячих будинків сімейного типу і 13 прийомних сімей. 837 дітей у нас під опікою. І це не завжди родичі. Сьогодні так сталося, що родина взяла, потім розуміє, що це класно. То, звичайно, до нас приходять ще, ще, виростають діти – вони ще беруть цих дітей. Тому вже є такі сім’ї, які стабільні і ми бачимо, що сімейні форми виховання у місті Запоріжжі є”, – зазначила начальниця служби у справах дітей Запорізької міськради Наталія Сиворакша.

Також завдяки програмі усиновлення з кожним роком зменшується кількість дітей, що позбавлені батьківського піклування та перебувають в інтернатному закладі.

Підтримкою для родин є і центр «Затишна домівка». Вже протягом двох років там приймають мам з дітьми та вагітних жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах. А з цієї весни “Затишна домівка” відкриється і для жінок, без дітей, які постраждали від домашнього насилля.

Головна задача закладу – створити безпечні умови для дітей та жінок. Тож, заклад облаштували з усіма кімнатами необхідними для перебування.

“І для відпочинку, і для навчання, і для приготування їжі. І потім з кожною родиною – від її потреб ми працюємо. Комусь потрібно оформити документи, комусь оформить спадок, комусь придбати житло, комусь отримати кімнату в гуртожитку”, – розповіла завідувачка відділення матерів з дітьми Центру соціальної підтримки «Затишна домівка» Наталія Христенко.

Варто зазначити, за потреби дітей допомагають влаштувати на навчання. І, звісно, у закладі працюють психологи, аби допомогти сім’ям вийти зі скрутного становища.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/zahistiti-vid-domashnogo-nasilstva-jak-u-zaporizhzhi-dopomagajut-ditjam/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=zahistiti-vid-domashnogo-nasilstva-jak-u-zaporizhzhi-dopomagajut-ditjam

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top