Захворювання периферичних артерій — як проявляється та лікується

Захворювання периферичних артерій — це досить розповсюджена патологія, яка розвивається через атеросклеротичне ураження судин. Атеросклеротичні бляшки звужують просвіт судини та порушують кровопостачання області, до якої вона в нормі постачає кров. Через це розвивається ішемія, біль, дистрофія тканин. Через наявність в ендотелії вогнищ атеросклерозу можуть формуватися тромби та в тяжких випадках тромбоемболи.
Тому лікування облітерувального ендартеріїту (так називається захворювання периферичних артерій) комплексне та включає декілька напрямів терапії. Застосовуються не тільки медикаменти для лікування атеросклерозу, а й антитромботичні препарати (наприклад, Ксарелто). Їх застосування дозволяє уникнути ускладнень, пов’язаних із формуванням тромбів та можливою тромбоемболією.

Як клінічно проявляється захворювання

У протіканні облітерувального ендартеріїту виділяють декілька клінічних стадій:

Перша. Захворювання вже розвивається, однак протікає безсимптомно. У хворого відсутні скарги, він може вільно ходити без обмежень.
Друга. З’являється характерна кульгавість. Оскільки до м’язів не надходить достатня кількість кисню, вони починають боліти після деякого періоду фізичних навантажень. Вона ділиться на дві підстадії — А та Б, залежно від того, наскільки порушена функція. Для стадії А виникнення болю характерне після 200 м, а для стадії Б — менше ніж через 200 м.
Третя. Через значне пошкодження судин людина відчуває біль постійно, навіть у стані спокою.
Четверта. Кровопостачання настільки порушене, що з’являються прояви ішемії та некрозу тканин. Image

Більшість пацієнтів звертається по допомогу на другій стадії, коли з’являються перші симптоми. Виявити першу стадію ендартеріїту можливо тільки під час випадкового дослідження, коли діагностується атеросклероз судин нижніх кінцівок. Тоді, оскільки клінічні прояви відсутні, рекомендується боротися з факторами ризику та змінювати спосіб життя — більше займатися фізичною активністю, не палити.

Як лікують облітерувальний ендартеріїт

Самостійно позбутися симптомів захворювання неможливо. Якщо вчасно не почати лікування, можуть виникати важкі ускладнення, які супроводжуються пошкодженням тканин і серйозними порушеннями кровотоку. Тому за появи симптомів варто негайно звернутися до лікаря.
Спеціалісти застосовують декілька методів лікування:

приймання вазоактивних препаратів;
вживання антитромбоцитарних засобів;
нормалізація способу життя;
збільшення фізичної активності;
стентування;
хірургічне втручання.

Оскільки лікування має бути комплексним, слід займатися й терапією основного захворювання — атеросклерозу. Тільки так можна досягти необхідних результатів. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Источник: https://akzent.zp.ua/zahvoryuvannya-periferichnih-arterij-yak-proyavlyayetsya-ta-likuyetsya/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top