Закрити інтернати: як знайти усім дітям родини – відповідь експертів

За статистикою, лише 8% українських дітей, що живуть в інтернатах, є сиротами. Переважна більшість неповнолітніх мешканців інституалізованих установ мають або повні сім’ї, або одного з батьків. Основними причинами, через які діти опиняються в інтернатах є: складна соціально-економічна ситуація в родині, пияцтво батьків, ризик того, що дитина може стати об’єктом домашнього насильства, брак інклюзивної освіти.

До 2020 року будинки малечі мали перестати приймати покинутих малюків. Натомість, рішення відклали ще на 6 років. Не так легко знайти стільки прийомних батьків. За словами експертів, реформа загальмувала.

У Запорізькій області кількість сімей, які опинилися в скрутних життєвих обставинах, збільшується. У минулому році таких сімей було 900, а сьогодні на обліку вже – 1600.

Діти, яких соцслужби забирають у неблагополучних батьків, спочатку знаходяться у реабілітаційному центрі. Вони можуть знаходитися у центрі лише до 9 місяців, якщо нову родину не знайдуть, — їх відправлять в інтернат. Таких закладів у нашій області лишилось два — Бердянський і Гуляйпільський. З 2017 року в межах реформи інтернати почали закривати. Дітей треба виховувати у родинах чи будинках сімейного типу, – вирішила держава.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/zakriti-internati-jak-znajti-usim-ditjam-rodini-vidpovid-ekspertiv/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=zakriti-internati-jak-znajti-usim-ditjam-rodini-vidpovid-ekspertiv

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top