В ефірі проєкту «Запитай у лікаря» розповіли чим небезпечні нові штами коронавірусу
Пандемія коронавірусу триває, тому Фонд Ріната Ахметова і телеканал «Україна» проводять нові онлайн-трансляції з провідними медичними експертами. Вони відповідають на численні актуальні запитання глядачів про COVID-19. Новим гостем прямого ефіру проєкту «Запитай у лікаря» стала докторка медичних наук, професорка, лауреатка Державної премії України в галузі науки і техніки, віцепрезидентка Асоціації анестезіологів України Олена Клигуненко.
Вона розповіла, що нові штами коронавірусу набагато більше загрожують життю важкохворих пацієнтів.
‒ Кожен новий штам COVID-19 має свої особливості, які пов’язані з впливом на легеневу тканину. Якщо говорити про «Дельту», то сам процес механічної вентиляції легенів проходить досить важко. Не так, як це було на початку епідемії. І тому синхронізувати роботу легенів хворого й апарата штучної вентиляції дуже складно. Також при «Дельті» погіршується розтяжність легеневої тканини, що погіршує вентиляцію, ‒ пояснила Олена Клигуненко.
Експертка додала, що важкий стан у хворихна коронавірус може зберігатися різні періоди часу.
‒ Сам вірус «іде» досить швидко, через 7-10 днів. Його вже немає, але в організмі залишився погром. Насамперед ураження легень, яке може тривати дуже довго. Є хворі, які два місяці були на апараті штучної вентиляції легенів. І одні йшли додому з незакритою трахеостомою, інші ‒із закритою. Дехто, на жаль, стали напівінвалідами, ‒констатувала професорка.
Олена Клигуненко розповіла, що категорично протипоказанопацієнтам з важкою формою коронавірусу.
‒ По-перше, самолікування. Ні в якому разі не можна приймати аспірин. Для зниження температури є нестероїдні протизапальні препарати. Парацетамол також не можна приймати безконтрольно, це загрожує ураженням нирок. Також не можна паритися в лазні, тоді порушується система коагуляції крові. Потрібно пити багато рідини, і ніяких спиртних напоїв, ‒ пояснила експертка.
Професорка нагадала, що хворим на коронавірус необхідно повноцінно харчуватися. Зокрема, потрібно приймати не менше 1 грама білка на 1 кілограм маси тіла і вживати якомога більше фруктів та кисломолочних продуктів.
За весь час роботи проєкту «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова його охоплення склало понад 16 млн. Раніше експертами ефірів були такі фахівці, як відомий кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.
Подивитися відеозаписи трансляцій із досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.
Читайте також: Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря»: навіть легкі форми СOVID-19 у дітей з часом можуть давати ускладнення
Сообщение «Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: чим небезпечні нові штами коронавірусу появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zapitay-u-likarya-fondu-rinata-ahmetova-chim-nebezpechni-novi-shtami-koronavirusu
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook