«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: інфекціонист пояснив чому мРНК-вакцини не змінюють ДНК людини

«Запитай у лікаря» – це щотижневі онлайн-зустрічі з провідними медичними експертами України. Ще одним гостем проєкту став лікар-інфекціоніст, кандидат медичних наук Юрій Жигарєв.

Під час прямих ефірів Фонд Ріната Ахметова постійно розвіює численні міфи та фейки про вакцинацію. На запитання про те, чи дійсно мРНК-вакцини змінюють ДНК людини, інфекціоніст відповів так:

– мРНК-вакцини не змінюють ДНК, там існує зовсім інший механізм. У свою чергу вакцини змушують клітину синтезувати вірусні білки. ДНК у цьому процесі абсолютно не бере участі.

Юрій Жигарєв також навів основні аргументи і факти, що свідчать про користь вакцинації від COVID-19.

– Лікарі завжди співвідносять між собою дві основні категорії – ризики та користь. Ризик є завжди, будь-яке медичне втручання несе якісь ризики. Але є й користь. У даному випадку, користь від вакцинації у багато разів перевищує її ризики, – пояснив спікер.

Крім того, лікар відповів на запитання про те, чому одні люди переносять коронавірус легко, а інші важко:

– Бо всі люди різні. У когось зріст 150 см, а у когось 205 см. Хтось із легкістю долає марафонські дистанції, а хтось важко пересувається. І таких аналогій можна навести безліч. Люди по-різному реагують на різні ситуації, зокрема й на коронавірусне захворювання.

Юрій Жигарєв також пояснив, чому в країнах з високим рівнем вакцинації населення так само трапляються спалахи захворювання COVID-19.

– Вакцини не гарантують захист від інфікування на сто відсотків. Важливо розуміти, що вакцинація проводиться не для того, щоб людина не захворіла, а для того, щоб вона не захворіла важко і не потрапила до реанімації. Недавнє дослідження українських учених свідчить про те, що вакцинація на 80-90% захищає від тяжкого перебігу коронавірусу. І ми маємо використовувати цей механізм, щоб захистити як пацієнтів, так і наших лікарів, – підсумував інфекціоніст.

За весь час виходу в ефір «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова контент проєкту переглянули 20 млн разів. Експертами онлайн-трансляцій стали такі відомі фахівці, як кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

Переглянути відеозаписи трансляцій із досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook, а також в YouTube.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/zapitaj-u-likarja-fondu-rinata-ahmetova-infekcionist-pojasniv-chomu-mrnk-vakcini-ne-zminjujut-dnk-ljudini/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=zapitaj-u-likarja-fondu-rinata-ahmetova-infekcionist-pojasniv-chomu-mrnk-vakcini-ne-zminjujut-dnk-ljudini

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top