Запоріжанка втратила майже 50 тисяч гривень — як вберегтися від шахраїв, що діють за схемою «Дзвінок з банку»

Запоріжанка втратила майже 50 тисяч гривень - як вберегтися від шахраїв, що діють за схемою "Дзвінок з банку"

Запоріжці продовжують втрачати гроші через популярну шахрайську схему «Дзвінок з банку» — є свіжий приклад

Продовжуємо розповідати про популярні шахрайські схеми. Як від них вберегтися розповіли представники ГУ Нацполіції в Запорізькій області під час брифінгу в медіацентрі ОВА. Про це повідомили на сайті ЗОДА.

Читайте також: «Проголосуй за дитину»: запоріжці продовжують попадатись на відому схему шахрайства в інтернеті — як вберегтися

Так, на жаль, люди продовжують «попадатись» на популярну шахрайську схему «Дзвінок з банку». За якою шахраї дзвонять нібито від представників банків з метою отримання персональних даних, реквізитів платіжної картки. Щоб не віддати аферистам усі свої кошти, потрібно пам’ятати, що працівники банку ніколи не запитують конфіденційну інформацію. Також не можна повідомляти третім особам цифрові коди, які приходять в смс-повідомленнях для доступу до інтернет-банкінгу.

Хоча ця схема і відома, але запоріжці й досі втрачають на ній гроші й немаленькі. У відділі комунікації поліції Запорізької області розповіли про такий випадок, що стався цими вихідними.

До поліції в Олександрівському районі Запоріжжі із заявою звернулась 55-річна запоріжанка. До неї зателефонував незнайомець та представився співробітником банку. Чоловік повідомив, що картку жінки заблоковано, а для розблокування потрібно назвати код, що згодом надійде у смс-повідомленні на її смартфон. Жінка зробила все згідно з «інструкцією» без будь-яких підозр. А через деякий час виявила, що з її рахунку зникло майже 50 000 гривень.

У поліції нагадують, що шахраї в будь-які часи спираються на ефект несподіванки та грають на емоціях людей для досягнення своїх цілей. А тим паче зараз, коли люди перебувають у нестійкому та пригніченому емоційно-психологічному стані. Але навіть в таких умовах кожному з нас слід завжди залишатися пильним та обережним.

Тож вдихніть-видохніть, заспокойтеся та не спішіть виконувати чужі вказівки — завжди перевіряйте отриману інформацію і ніколи не робіть поспішних кроків.

Як захиститися від телефонних шахраїв

— «Дзвінки від імені представників банку». Телефонують та представляються працівниками банку? Кажуть, що рахунок заблоковано та необхідно назвати реквізити та пін-код картки або ж номер, що надішлють в смс-повідомленні? Стоп! Покладіть слухавку та подзвоніть на гарячу лінію вашого справжнього банку (зберігайте у телефонній книзі телефон свого банку). І ви дізнаєтеся — з вами спілкувалися аферисти.

— Ніколи, ні за яких обставин не повідомляти секретні реквізити карти!

— Шахрай може представитися працівником банку; співробітником фонду, поліцейським, покупцем товару, який ви виставили на продаж, родичем, який потрапив у біду.

— Не вірте обіцянкам отримати «легкі» гроші, яких ви не очікували (надбавки до зарплати, пенсії, соцвиплати; грошові призи або «компенсації від держави»). Для того, щоб отримати надбавку, приз або компенсацію, досить сказати номер своєї картки. Інші дані карти для здійснення грошового переказу на ваш рахунок — не потрібні.

Ще один випадок шахрайства у вихідні

Жертвою іншого, але не менш популярного виду шахрайства, як розповіли у поліції, стала 64-річна жителька Шевченківського району Запоріжжя. На платформі оголошень жінка опублікувала інформацію про продаж телевізора.

Незабаром в одному з месенджерів вона отримала повідомлення від невідомої людини про бажання купити телевізор — вже разом з посиланням для підтвердження оплати.

Погодившись, жінка перейшла за посиланням та ввела дані власної банківської картки та пін-код (цього взагалі робити не можна!). В результаті втратила понад 161 000 гривень і звернулась у поліцію.

Читайте також: Запоріжцям розповіли, як не втратити гроші при купівлі в інтернеті

Тільки-но опублікували оголошення про продаж товару і вже отримали перше повідомлення від незнайомців разом з підозрілим посиланням? У поліції радять — не поспішайте переходити за ним та вказувати там свої банківські дані – воно може бути фішинговим! І вдала, на перший погляд, угода може обернутися для вас втратою великої суми грошей.

Куди звертатись щодо шахрайства

Якщо ви все ж стали жертвою шахрайства або маєте такі підозри, телефонуйте до поліції за номером 102.

Якщо ви стали жертвою кіберзлочину або помітили ознаки шахрайства в інтернеті — подавайте електронне звернення до кіберполіції за посиланням https://ticket.cyberpolice.gov.ua.

Також у Запоріжжі створений центр протидії шахрайствам ГУ Нацполіції у Запорізькій області. І кожен, хто потрапив на гачок аферистів, може напряму звернутися до фахівців центру за номером телефону 068-688-85-73 (наявні месенджери вацап, телеграм, вайбер, сигнал).

Телеграм-канал центру протидії шахрайствам: https://t.me/police_zp_news/14072

Ми писали, як шахраї обдурюють тих, хто хоче допомогти, й тих, хто потребує допомоги. А також, що у соцмережах поширюють фейк про «подарунки» від Нафтогазу — можна втратити гроші.

Джерело

Share this post

нет
scroll to top