Запоріжанка, яка пережила Другу світову війну, зробила оригінальний внесок в перемогу

Запоріжанка віддала металеві ємності, щоб їх використали при виготовленні окопних свічок

Запорізьке обласне благодійне товариство бджолярів, яке об’єднує до 100 осіб, з початком вторгнення росії в Україну активно допомагає нашим захисникам.   Передають військовим та тероборонівцям мед, зібрану гуманітарну допомогу — продукти харчування та речі.

Пшеничний

А ще товариство організувало масштабне виробництво окопних свічок, які потім голова товариства Юрій Пшеничний відвозить військовим, бійцям підрозділів територіальної оборони на передову чи на блокпости.

свічки

— Коли почалася війна, ми розуміли, що треба допомогати нашим захисникам, що стояти осторонь не можна, — розповідає “Індустріалці” Юрій Пшеничний. — Спочатку розливали “коктейлі Молотова”. Налили стільки, що вже пляшки і дівати було нікуди. Треба було йти далі. Вирішили виготовляти окопні свічки.

Років два тому до нас приїздили волонтери, які показали, як вони виготовляють окопні свічки. Ми їм тоді спонсорували біля 20 кілограмів воску.

свічки

Я кинув клич серед бджолярів — хто може, приносьте віск. Розмістив оголошення в усіх можливих групах — потрібні металеві консервні банки та гофрований картон.

З усього міста люди приносили банки, я збирав їх у різних точках. Картон привезли машиною.

Фірма, яка виготовляє вощину, керівники Сергій та Юрій Ніконови, привезла біля 200 кілограмів воскосировини. Це був не чистий віск, тому що деякі не дуже чесні бджолярі здали його з парафіном.

Так і почали лити свічки для військових. Окопна свіча у великій консервній банці може горіти до 8 годин. Бійці з задоволенням їх брали, коли були морози, та і тепер ночі ще холодні. На таких свічках можна готувати їжу, варити каву.

свічки

Алгоритм виготовлення таких свічок наступний. З картону робиться свіча, а весь простір в банці заповнюється скрученим гофрованим картоном.

Розтопленим воском з парафіном заливаються усі “пустоти”. Коли картонна свіча догорає, вогонь розповсюджується на всю картонну поверхню в банці і горить, поки вигорить  її вміст. Тобто, вогонь не гасне багато годин.

свічки

За словами Юрія Вікторовича, першу партію свічок він відвіз на початку березня.  Всього нашим захисникам свічки відвозив 5 разів.

Свічки виготовляють небайдужі мешканці, які приходять попрацювати у свій вільний час. Причому, це не тільки дорослі, а й діти.

Серед самих активних — викладач одного із запорізьких вишів Микола Хоміцький.

Микола, за його словами, “частково бджоляр” — бджільництвом займається його батько. Він — мешканець будинку, в якому арендує приміщення Запорізьке обласне благодійне товариство бджолярів.

свічки

— Юрій Вікторович виділив приміщення, яке арендує, під бомбосховище для мешканців нашого будинку, — розповідає Микола Євгенович. — Ми його облагородили. А коли з ініціативи Юрія Вікторовича розпочалася робота по виготовленню свічок, я запропонував свою допомогу. І він її прийняв.

Хоміцький

На сьогодні ми вже виготовили більше 1000 свічок різного розміру. Спочатку принесли свої баночки, потім ті, які дали сусіди, потім — які дали родичі, колеги. Після цього отримали баночки від друзів, друзів колег.

Навіть безхатченки, за словами Миколи Хоміцького, збирають на районі баночки і залишають їх за гаражем. Гроші не беруть, кажуть, що це їх обов’язок.

свічки

— Є ще така лірична історія, — продовжує Микола Євгенович. — У нашому будинку мешкає жінка, яка пережила Другу світову війну. Клавдія Олександрівна також долучилася до цієї справи. Не роздумуючи, вона віддала всі свої набори для зберігання круп, а також  форми для випікання пасочок. Переживши Другу світову війну, вона впевнена в перемозі України у цій війні.

На сьогодні металеві банки різних розмірів є. Але, як зазначив Микола Хоміцький, краще мати запас — цей витратний матеріал завжди потрібний.

Пшеничний

А Юрій Пшеничний звертається до бджолярів з проханням дати віск для приготування свічок. Його контактні телефони: (050) 914-99-53, (068) 914-99-53, (073) 914-99-53.

Фото Олександра Прилепи

Читайте також: Мешканців Запорізької області окупанти безпідставно звинуватили у тероризмі

Читайте наші новини на сайті  zprz. city

Хоміцький
свічки
свічки
Хоміцький

Сообщение Запоріжанка, яка пережила Другу світову війну, зробила оригінальний внесок в перемогу появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zaporizhanka-yaka-perezhila-drugu-svitovu-viynu-zrobila-originalniy-vnesok-v-peremogu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top